A matematikai, a természettudományos és a digitális kompetenciák erősítését szolgáló hazai és határon túli tehetségsegítő programok támogatása

Nyertes pályázat

NTP-MTTD-17-0105

Projekt címe: Tehetségek az energia nyomában

Megvalósulási időszak: 2017.09.20.-2018.06.30.

Elnyert támogatás összege: 1.717.000 Ft

A program célja a 16 résztvevő érdeklődésének, motivációjának növelése a természettudományok, a természettudományos kísérletek, kutatások iránt. Tapasztalati úton ismereteket szereznek szűkebb és tágabb környezetük energiafelhasználásáról, annak környezeti hatásairól.

A pályázat programjai: A „Tehetségek az energia nyomában” tehetségműhely foglalkozásainak középpontjában az energia témakör feldolgozása áll. A műhelymunka során a tehetségígéretek, tehetségek megismerik a megújuló és nem megújuló energiaforrásokat. Adatokat gyűjtenek szűkebb és tágabb környezetük energiafelhasználásáról, tapasztalatokat szereznek a környezetbarát és takarékos energiafelhasználásról. A megszerzett ismereteik és tapasztalataik felhasználásával kísérleti eszközöket építenek, alternatív energiaforrással működő egyszerű háztartási eszközöket terveznek, készítenek. A tehetséges gyermekek holisztikus szemlélete, kreativitása, problémamegoldó képessége, fantáziája fejlődik, továbbá betekintést nyernek a tudományos kutatás folyamatába. A program részét képezi a mosonmagyaróvári Futura Interaktív Természettudományi Élményközpontba való látogatás, a Központ programjain való részvétel. A különböző felfedező, nyomozós játékok a csapatépítés mellett izgalmas tevékenységet, lazító programot jelentenek a résztvevők számára.

A programokat Palincsárné Farkas Szilvia és Szabó Gabriella vezetik.

A pályázat a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósul meg.