EURÓPAI TEHETSÉGPONT CÍM

A KECSKEMÉTI ARANY JÁNOS ISKOLÁNAK

image001image002

A Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola az elsők közt került fel az Európai Tehetséghálózat térképére.

Az elismerő címet Budapesten a MATEHETSZ szervezésében 2016. október 1-jén a Tehetségpontok munkájának elismerése céljából szervezett ünnepélyes táblaátadás alkalmával vehettem át Fuszek Csillától, a Budapesti Európai Tehetségközpont igazgatójától.

Iskolánk 2012 májusától viseli a  Tehetségpont, 2013 októberétől pedig az  Akkreditált Kiváló Tehetségpont címet. A cím három évenkénti megújításáról szóló oklevelet és táblát szintén ezen az ünnepségen adták át.

Az Európai Tehetségsegítő Hálózat 2015 őszén alakult meg hivatalosan Brüsszelben. Ebben a pillanatban 13 országból 14 Európai Tehetségközpont és 25 országból körülbelül 250 Európai Tehetségpont része a hálózatnak.

Büszkék vagyunk arra, hogy 2016. május 3-ától tehetségpontunk/iskolánk is immár Európai Tehetségpont lett, az Európai Tehetségtámogató Hálózat részévé vált. Legfontosabb adataink az Európai Tehetségtérképen Kecskemét város nevére kattintva található: http://www.echa.info/high-ability-in-europe/.

Boldogok vagyunk, hogy ezzel elismerést nyert egyre tudatosabbá váló tehetséggondozó szakmai munkánk – nyilatkozta Lovrity Sándorné intézményvezető