fejlec

  

KECSKEMÉTI SZÉCHENYIVÁROSI

ARANY JÁNOS
ÁLTALÁNOS ISKOLA

2017-2018-as TANÉV RENDJE  

KECSKEMÉTI
SZÉCHENYIVÁROSI ARANY JÁNOS ÁLTALÁNOS ISKOLA

2017-2018-as TANÉV

 

HÓNAP

NAP

ESEMÉNYEK

(RENDEZVÉNYEK, ÜNNEPÉLYEK)

AUGUSZTUS

31.

 csütörtök

Tanévnyitó
ünnepély 18:00 óra

 

SZEPTEMBER

1.
péntek

Első tanítási nap,
osztályfőnöki órák (2 óra)

Bizonyítványok
beszedése

 

SZEPTEMBER

4.
hétfő

Szülői értekezletek 17:00

 

SZEPTEMBER

5.
kedd

Szülői értekezletek
17:00

 

SZEPTEMBER

 

6.

szerda

Szülői értekezletek
17:00

 

SZEPTEMBER

7.

csütörtök

Első osztályosok –
fotózás

 

SZEPTEMBER

 

8.

péntek

Testnevelés
igazolások begyűjtése
 

 

SZEPTEMBER

13.

szerda

Papírgyűjtés (DÖK program)

 

SZEPTEMBER

14.

csütörtök

Papírgyűjtés (DÖK program) 

 

SZEPTEMBER

15.

péntek

Bolyai
matematikaversenyre jelentkezés
 

 

SZEPTEMBER

18.
hétfő

A világ legnagyobb
tanórája – környezetvédelem

Bolyai Matematika
csapatversenyre nevezés

 

SZEPTEMBER

19.
kedd

Benevezés a
“Kecskemét város polgára leszek” vetélkedőbe
 

 

SZEPTEMBER

20.
szerda

SZMK vezetőségi
értekezlet 17:00

 

SZEPTEMBER

22.
péntek

Tanítás
nélküli munkanap.

 

SZEPTEMBER

25.
hétfő

Széchenyivárosi Napok
megnyitó 10:00 óra

 

Autómentes 
“Mobilitás hét” városi környezetvédelmi programba való bekapcsolódás

 

SZEPTEMBER

26.
kedd

Ismétlés utáni
felmérők íratása

Óvodás sportnap

 

SZEPTEMBER

27.

szerda

Alapítványi
értekezlet 16:00
 

 

SZEPTEMBER

28.
csütörtök

DÖK megbeszélés 

 

SZEPTEMBER

29.
péntek

DÖK kirándulás

 

SZEPTEMBER

30.
szombat

Széchenyivárosi
Fesztivál 10:00 óra Szabadidőközpont

 

OKTÓBER

2.

hétfő

Városi népdaléneklési
verseny a Damjanich János Általános Iskolában 10:00

Kecskemét város napja
19:00 Hírös Agóra
 

 

OKTÓBER

 

3.

kedd

Nevezés a
Mathiász-Matekász versenyre

 

OKTÓBER

4.

szerda

Benevezés a Varga
Tamás matematika versenyre

Benevezés a Bolyai
magyar csapatversenyre
 

 

OKTÓBER

5.

csütörtök

Dekoráció elkészítése
okt. 6-a tiszteletére 5. évf.
 

Tréfás szaladgáló
(felső tagozat), (DÖK program) 14:30

 

OKTÓBER

6.
péntek

Akadályverseny (alsó
tagozat), (DÖK program) 12:30
 

Az aradi vértanúk
emlékére megemlékezés osztálykeretben

Koszorúzás az aradi
vértanúk tiszteletére (5. évf.) 16:00

 

OKTÓBER

12.

csütörtök

Benevezés a
balatonfüredi matematikaversenyre

 

OKTÓBER

13.

péntek

Bolyai matematika
csapatverseny 14:30 iskolánkban

FELSŐS DISCO

Méltóság mezeje
program 13:00 óra városközpontban,

nárcisz ültetése a
város főterén

 

OKTÓBER

16.
hétfő

Fogadóóra felső
tagozat humán tárgyak17:00

 

OKTÓBER

17.
kedd

Fogadóóra alsó
tagozat 17:00

 

OKTÓBER

19.
csütörtök

Mentorháló2.0 program
keretében klubfoglalkozás iskolánkban 14:00 Természettudományi Tehetségnap

 

OKTÓBER

20.

péntek

Október 23-ai ünnepi
megemlékezés rádión keresztül 8:00

 (8. évf.) 

 

OKTÓBER

23.
hétfő

ÜNNEP 

 

OKTÓBER

25.
szerda

Őszi továbbképzés
16:45
 

 

OKTÓBER

27.
péntek

Pályaválasztási vásár
Messzi István Sportcsarnokban

Pályaorientációs
nap – tanítás nélküli munkanap
2.  

Szünet
előtti utolsó tanítási nap

 

OKTÓBER

30.
hétfő

Őszi szünet

 

OKTÓBER

31.
kedd

 Őszi szünet

 

NOVEMBER

1.

szerda

Mindenszentek
napja

 

NOVEMBER

2.

csütörtök

Őszi szünet

 

NOVEMBER

3.

péntek

Őszi szünet

 

NOVEMBER

6.
hétfő

Szünet
utáni első tanítási nap

Halloween ünnepe

 

NOVEMBER

7.
kedd

Bács-Kiskun Megyei
matematikaverseny

 

NOVEMBER

8.
szerda

Házi alsós logika
verseny

DÖK megbeszélés

 

NOVEMBER

9.

csütörtök

Városi mesemondó
verseny

Öveges József
Fizikaversenyre nevezés

 

NOVEMBER

10.

péntek

Bolyai magyar
csapatverseny

 

NOVEMBER

13.

hétfő

Magyar Nyelv Napja

Zrínyi Ilona
matematikaversenyre való jelentkezés leadása

 

NOVEMBER

14.

kedd

Fényképezkedés

Alkossunk ÖKOSAN!
kézműves foglalkozás óvodásoknak

 

NOVEMBER

15.

szerda

Varga Tamás
matematikaverseny iskolai fordulója

Fényképezkedés

 

NOVEMBER

16.
csütörtök

DIFER mérés
megkezdése az első évfolyamon

Fényképezkedés

 

NOVEMBER

17.

péntek

Benevezés a Zrínyi és
MATEGYE matematikaversenyre

 

NOVEMBER

18.

szombat

Városi
Sakkbajnokság az iskolánkban 9:00 óra

 

NOVEMBER

19.
vasárnap

November 19-től november
27-ig

Európai
Hulladékcsökkentési Hét

 

NOVEMBER

20.
hétfő

Újrahasznosított
tárgyak kiállítása

(Beiskolázási projekt
keretében)

Zrínyi angol nyelvi
verseny

 

NOVEMBER

22.

szerda

Takarítási akció
(tanulókkal

Piarista angol
verseny)

 

NOVEMBER

23.

csütörtök

Bács-Kiskun Megyei
Matematikaverseny

Őszi kupakgyűjtés

 

NOVEMBER

24.

péntek

Játszva gondolkodj!
Városi logika verseny a Vásárhelyi iskolában

 

NOVEMBER

27.
hétfő

Adventi
gyertyagyújtás I. 8:00 (DÖK program)

Jótékonysági
gálaest 17:00 Katona József Színház

Informatika
óvodásoknak 11 óra

 

NOVEMBER

28.
kedd

Adventtől Karácsonyig
projekt indítása – Jó gyakorlat

 

NOVEMBER

29.

szerda

Táblajátékok verseny

 

DECEMBER

1.
péntek

Benevezés a Simonyi
Zsigmond helyesírási versenyre

 

DECEMBER

4.

hétfő

Adventi gyertyagyújtás
II. 8:00 (DÖK program)

Fogadóóra
felső tagozat reál tárgyak 17:00

 

DECEMBER

6.
szerda

A tanulók
jelentkezése a központi írásbelikre

Fogadóóra alsó
tagozat 17:00

Mikulásrendezvény
osztálykeretben (DÖK program)

 

DECEMBER

11.
hétfő

Adventi gyertyagyújtás
III. 8:00 (DÖK program)

Fogadóóra
felső tagozat humán tárgyak17:00

Informatika
óvodásoknak 11 óra

 

DECEMBER

12.

kedd

Hangverseny a
Nagytemplomban 16:30

 

DECEMBER

13.
szerda

Christmas party (4. évf.)

 

DECEMBER

15.

péntek

Megemlékezés,
koszorúzás a Kodály emlékműnél 11:00 (5. évf.)
 

 

DECEMBER

16.

szombat

Karácsonyi
kavalkád iskolánkban 9:00 órától 13 óráig

 

DECEMBER

18.
hétfő

Adventi
gyertyagyújtás IV. 8:00 (DÖK program)

 

DECEMBER

20.
szerda

Karácsonyi vásár (DÖK program) 14:00

 

DECEMBER

21.
csütörtök

Közös Karácsony a
tornateremben, projektzáró rendezvény (alsó t.: 10 óra, 11 óra, felső t.: 12
óra)

Szünet
előtti utolsó tanítási nap

 

DECEMBER

22.

péntek

Tanítás
nélküli munkanap

 

DECEMBER

24.

vasárnap

Szenteste

 

DECEMBER

25.
hétfő

Karácsony

 

DECEMBER

26.

kedd

Karácsony

 

DECEMBER

27.
szerda

Téli szünet 

 

DECEMBER

28.
csütörtök

Téli szünet

 

DECEMBER

29.
péntek

Téli szünet

 

DECEMBER

30.

szombat

Téli szünet

 

DECEMBER

31.
vasárnap

Téli szünet

 

2018.

JANUÁR

1.
hétfő

ÚJÉV (ünnep)

 

JANUÁR

2.
kedd

Téli szünet

 

JANUÁR

3.
szerda

Szünet
utáni első tanítási nap

 

JANUÁR

5.
péntek

Kazinczy-verseny

Téli dekoráció

 

JANUÁR

9.
kedd

NETFIT mérés kezdete
– április 27-ig

(június 1-jéig fel
kell tölteni) 5-8. évf.
 

 

JANUÁR

11.
csütörtök

London Bridge verseny

 

JANUÁR

12.
péntek

Félévi felmérések 

 

JANUÁR

15.
hétfő

Félévi felmérések

Informatika
óvodásoknak (Sétányi óvoda) 11 óra

 

JANUÁR

20.
szombat

4.6.8.
osztályosok központi felvételije 10:00

 

JANUÁR

22.
hétfő

Játékos informatika
foglalkozás leendő elsősöknek 15:00

A magyar kultúra
napja (rádiós megemlékezés 8:00 óra) 6. évf.

Együtt szaval a
nemzet ? Író-olvasó találkozó

 

JANUÁR

23.
kedd

Félévi alsós
osztályozó értekezlet (alsó tagozat) 13:00

Lotz megyei verseny
14 óra

 

JANUÁR

24.
szerda

Alapítványi
értekezlet 16:00

1. Játékos délutáni
foglalkozás leendő elsősöknek 15:00 órakor

 

JANUÁR

25.
csütörtök

Felsős félévi
osztályozó értekezlet 14:00 órakor

Jelentkezés a Pangea
Matekversenyre

Jelentkezés a
Láng-Ész és a Lila Vegyész országos kémiaversenyre

 

JANUÁR

26.
péntek

Első
félév vége

 

JANUÁR

29.

hétfő

Intézeti napok
rajzversenyének meghirdetése

Informatika
óvodásoknak (Sétányi óvoda) 11 óra

 

JANUÁR

31.

szerda

Leendő első
osztályosok szüleinek: iskola bemutatása

2. Játékos délutáni
foglalkozás leendő elsősöknek 15:00 órakor

 

FEBRUÁR

1.
csütörtök

SZMK értekezlet 17:00
órakor

DÖK megbeszélés

 

FEBRUÁR

2.
péntek

Félévi
értesítők kiosztása

 

FEBRUÁR

5.

hétfő

Jelentkezés a Kalmár
László matematikaversenyre

Bolyai
Természettudományi csapatverseny a Zrínyiben

 

FEBRUÁR

6.
kedd

1-8. évfolyam félévi
szülői értekezletek

 

FEBRUÁR

7.
szerda

1-8. évfolyam félévi
szülői értekezletek

Farsangi dekoráció
fsz. aula

 

FEBRUÁR

8.

csütörtök

1-8. évfolyam félévi
szülői értekezletek

Bács-Kiskun Megyei
matematikaverseny

 

FEBRUÁR

9.
péntek

Továbbtanulási lapok
leadása

Bendegúz Nyelvész
Verseny iskolai fordulója

Bolyai
Természettudományi verseny

 

FEBRUÁR

13.
kedd

Öveges József
Országos Fizikaverseny

 

FEBRUÁR

14.

szerda

 3Játékos
délutáni foglalkozás leendő elsősöknek 15 óra

 

FEBRUÁR

15.
csütörtök

Farsang (alsó
tagozat) 14:00-tól 16:00-ig

Farsang (felső
tagozat) 15:00 – 17:00-ig

 

FEBRUÁR

16.

péntek

Simonyi Zsigmond
helyesírási verseny

Zrínyi Ilona
Matematikaverseny

 

FEBRUÁR

19.

hétfő

Játékos informatika foglalkozás leendő elsősöknek 15:00

 

FEBRUÁR

21.

szerda

Nyílt tanítási nap leendő első osztályosok szüleinek

9:00, 10:00, 12:00
órakor

 

FEBRUÁR

22.
csütörtök

Nyílt tanítási nap leendő első osztályosok szüleinek

9:00, 10:00 órakor

 

FEBRUÁR

23.
péntek

Zrínyi Ilona matematika
verseny 14:00

 

FEBRUÁR

24.
szombat

Alapítványi
bál ? Szülők-nevelők bálja 19:00

 

FEBRUÁR

26.
hétfő

Intézeti napok
megnyitása 8:00 (rádión keresztül) (6. évf.)

Óvodás szavaló
verseny (délelőtt)

Alsós szavalóverseny
14:00 óra

Iskolai műfordító verseny
14:15 óra

Rajzverseny
kiállításának elkészítése

 

FEBRUÁR

27.

kedd

Alsós és felsős DIÁKNAP – DÖK nap

Alsó tagozat:
Évfolyamszintű forgószínpad+játék / Felső tagozat: Mozi, forgószínpad

Tanítás
nélküli munkanap
)

 

FEBRUÁR

28.

szerda

Iskolai helyesíró
verseny (alsó tagozat)

 

MÁRCIUS

1.

csütörtök

DÖK megbeszélés

 

MÁRCIUS

2.

péntek

Iskolai
sportrendezvények

Versmondó versenyre
jelentkezés

 

MÁRCIUS

5.
hétfő

Intézeti
napok zárása

8.00 (rádión keresztül)

Pénzügyi tudatosság
és gazdálkodás témahét (03.-05-03.09-ig)

 

MÁRCIUS

6.

kedd

Hittanos
szülőértekezlet 17:00 óra

 

MÁRCIUS

7.

szerda

Tavaszi dekoráció
fszt. aula
 

 

MÁRCIUS

9.
péntek

Benevezés a Béke
helyesíró versenyre

 

MÁRCIUS

10.
szombat

Munkanap,
március 16-a (B hét péntek) ledolgozása
 

 

MÁRCIUS

12.

hétfő

Továbbtanulási lapok
módosításának lehetősége

Óvodásoknak játékos
informatika 15:00

 

MÁRCIUS

13.

kedd

Kalmár László
Matematikaversenyre

 

MÁRCIUS

14.
szerda

Ünnepség: márc.15.
(7. évfolyam)

10 óra és 11 óra alsó
tagozat, 12 óra felső tagozat

Koszorúzás, városi
megemlékezés 10:00

 

MÁRCIUS

16.

péntek

Munkaszüneti
nap. A napot március 10-én szombaton dolgoztuk le.

 

MÁRCIUS

19.

hétfő

Óvodai
csoportok látogatása az első osztályokban 10:00 óra

Felsős fogadóra humán

Kenguru matematikaverseny
10:00 óra
 

 

MÁRCIUS

22.

csütörtök

Kommunikációs és
nyelvhelyességi házi versenyünk 3.4. évf.
 

 

MÁRCIUS

23.
péntek

Bendegúz Nyelvész
Verseny megyei fordulója iskolánkban 14:00 

(napközi
összevonása)

 

MÁRCIUS

26.

hétfő

Fogadóóra
felső tagozat – humán tárgyak
 

 

MÁRCIUS

27.

kedd

 Varjú Lajos Országos
Természettudományi Emlékverseny 15:00
 

Arany János
Regionális Matematikaverseny 15:00 óra

 

MÁRCIUS

28.
szerda

Szünet
előtti utolsó tanítási nap

Húsvéti vásár DÖK
szervezéssel 13:00-14:00

Felsős DISCO – DÖK
szervezéssel

 

MÁRCIUS

29.
csütörtök

Tavaszi
szünet
 

 

MÁRCIUS

30.
péntek

Tavaszi
szünet

Nagypéntek
– munkaszüneti nap
 

 

MÁRCIUS

31.
szombat

Simonyi Zsigmond
nyelvész verseny megyei fordulója 9:30
 

 

ÁPRILIS

1.

vasárnap

HÚSVÉT

 

ÁPRILIS

2.
hétfő

HÚSVÉT
– ÜNNEP

 

ÁPRILIS

3.

kedd

Tavaszi
szünet
 

 

ÁPRILIS

4.

szerda

Tanítás
nélküli munkanap

 

ÁPRILIS

5.

csütörtök

Szünet
utáni első tanítási nap

Béke városi helyesíró
verseny 14:00

Digitális témahét
(04.05-től 04.09-ig)

 

ÁPRILIS

6.
péntek

Tudásbajnokság 14:00
(napközi összevonása)

 

ÁPRILIS

9.

hétfő

Házi
matematikaverseny (1. évf.)

 

ÁPRILIS

10.
kedd

Fogadóóra 17.00 Alsó
tagozat

 

ÁPRILIS

11.
szerda

Megemlékezés rádión
keresztül a Költészet napjáról 8:00 (8. évf.)

 

ÁPRILIS

12.
csütörtök

Magyar Ilona
kommunikációs és nyelvhelyességi verseny 14:00
 

Elsősök beírása

 

ÁPRILIS

13.
péntek

Tehetségnap (minden
terület)

Elsősök beírása

 

ÁPRILIS

16.
hétfő

Háromnegyedévi
értesítő

Informatika óvodásoknak
15 óra

 

ÁPRILIS

17.

kedd

8. osztályos fotózás 

 

ÁPRILIS

18.
szerda

Anyák napi fotózás

 

ÁPRILIS

19.
csütörtök

Megemlékezés a
Holokausztról

 

 

ÁPRILIS

20.

péntek

Megemlékezés a
Holokausztról

 

 

ÁPRILIS

21.

szombat

Munkanap,
április 30-át (B hét hétfőt) dolgozzuk le.

 

ÁPRILIS

23.
hétfő

Fenntarthatóság-környezettudatosság
témahét (04.23-04.27-ig)
 

Tavaszi papírgyűjtés

 

ÁPRILIS

24.

kedd

Papírgyűjtés

 

ÁPRILIS

25.
szerda

Anyák napi dekoráció
fsz. aula
 

 

ÁPRILIS

26.

csütörtök

Kupakgyűjtés

 

ÁPRILIS

27.
péntek

Béke helyesíró
verseny eredményhirdetése 15:00

Kórustalálkozó a
Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolában 9:00

 

ÁPRILIS

30.
hétfő

Munkaszünet,
a napot április 21-én, szombaton dolgoztuk le.

 

MÁJUS

1.
kedd

Ünnep –
pihenőnap
 

 

MÁJUS

2.

szerda

Szülői értekezlet
alsó tagozat 17:00

Évfolyam szintű
osztálykirándulások kezdete (június 5-ig)

 

MÁJUS

5.
szombat

Országos Bendegúz
Nyelvész Verseny – döntő

 

MÁJUS

9.
szerda

Varjú Lajos Országos Természettudományi
Emlékverseny eredményhirdetése 14:30
 

Arany János
Regionális Matematikaverseny eredményhirdetése (földszint) 14:30

 

MÁJUS

11.
péntek

Városi angol verseny

 

MÁJUS

16.

szerda

Országos
idegen nyelvi mérés 6. 8. évf.

 

MÁJUS

17.
csütörtök

Mentorháló2.0
szakmai műhelyfoglalkozás 13:00 óra
 

 

MÁJUS

19.
szombat

Simonyi
Zsigmond helyesíró verseny országos fordulója

 

MÁJUS

20.
vasárnap

Pünkösd

 

MÁJUS

21.
hétfő

Pünkösd –
ünnep

 

MÁJUS

23.
szerda

Országos
kompetenciamérés (6. 8. évfolyam)
 

 

MÁJUS

24.
csütörtök

Gyermeknapi
rendezvény (alsó tagozat)
 

 

MÁJUS

26.
szombat

Hősök napja

 

JÚNIUS

1.
péntek

Bolhapiac (DÖK
program)

 

JÚNIUS

4.
hétfő

Nemzeti összetartozás
napja 8:00 órakor rádiós megemlékezés

Nemzeti összetartozás
napja – koszorúzás városi ünnepség

 

JÚNIUS

8.
péntek

DISCO – felső tagozat

 

JÚNIUS

14.
csütörtök

 ÖKO-PROJEKTNAP

 

JÚNIUS

15.
péntek

Utolsó tanítási nap

AGYMO-SHOW ? Jó
gyakorlat

Ballagás
18:00
(7. 8. évf.)

 

JÚNIUS

20.
szerda

Tanévzáró
ünnepély 18:00
 

 

JÚNIUS

21.
csütörtök

Leendő
elsősök gólyatábora

 

 

A
180 tanítási nap – A 6
tanítás nélküli munkanap felosztása:   
  

 

1.
2017. szeptember 22. (péntek) Tanítás nélküli munkanap

2.
 2017. október 27. (péntek) – Pályaorientációs nap
,,Mesterségem címere”; gyárlátogatás; régi foglalkozások bemutatása

3.  2017. december 22. (péntek) – Tanítás nélküli munkanap

4.
2018. febr. 27. (kedd) DIÁKNAP – DÖK szervezés

5.
2018. április 04, (szerda) – Tanítás nélküli munkanap

6.
2018. máj. 25. (péntek) – Tanítás nélküli munkanap

 

 

180
tanítási nap lesz a 2017-2018-as tanévben.

 

 

Tanítási szünetek a
szorgalmi időben:

 

– Az őszi szünet 2017.
október 30-tól – 2017. november 3-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap
2017. október 27. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2017. november 6.
(hétfő).

– A téli szünet 2017.
december 27-től – 2018. január 2-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2017.
december 22. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2018. január 3. (szerda).

– A tavaszi szünet 2018.
március 29-től – 2018. április 3-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap
2018. március 28. (szerda).  A szünet utáni első tanítási nap 2018. április 4-e
(szerda).

 

 

Munkanap áthelyezések a 2017-2018-as tanévben:

 

  • 2018. márc. 16. péntek pihenőnap, 2018. márc.
    16. szombat munkanap
  • 2018. ápr. 30. hétfő pihenőnap, 2018. ápr.
    21. szombat munkanap

 

 

Áthelyezés nélküli hosszú hétvégék
2017-2018-as tanévben:

    
Október 23. (hétfő)     
December 25.26. (hétfő, kedd)
Március 15. (hétfő) Húsvét

Ááprilis 1.2. (vasárnap, hétfő)

Pünkösd május 20.21. (vasárnap, hétfő)

 

 

Az
iskolavezetés és a nevelőtestület a változtatás jogát fenntartja, hiszen az év
folyamán tőlünk független okok miatt is bekövetkezhetnek változások.

 

 

Kecskemét,
2017. szeptember 1.


                                                                                                                              


                                                                                                                    Lovrity
Sándorné


                       intézményvezető

 

 

angol

English

Védőháló

Diavetítés

NFU ESZA Széchenyi Terv mtm Tehetségpont Ökoiskola Határtalanul európai iskolagyümölcs-program Digitális témahét xclass Fenntarthatósági témahét Digitális Témahét 2018 Digitális Témahét 2019 Digitális Témahét 2020

Minden jog fenntartva © 2014 Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola

Cím: 6000 Kecskemét, Lunkányi János u.10.

Telefonszám: 76/478-557, 76/508-333. Tel. és fax: 76/478-549

E-mail: igazgato@keszeiskola.hu

Készítette: Szabó András