Lakótelepi Gyermekekért Alapítvány

Az alapítvány kuratóriumának elnöke :

eva3

Modok Gáborné

Adószám:

19047496-1-03

A Lakótelepi Gyermekekért Alapítvány tevékenysége megalakulásától napjainkig

A Lakótelepi Gyermekekért Alapítvány 1991-ben jött létre szülők és pedagógusok kezdeményezésére.
Azzal a céllal alakult a szervezet, hogy segítse a rászoruló tanulókat iskolai munkájukkal összefüggő dolgokban. Támogassa a tehetséges tanulók versenyeken való részvételét. Megfelelő feltételeket biztosítson az eredményesebb oktató-nevelő munkához.
Céljaink ma is időtállóak, feladataink egyre bővülnek.
Konkrét tevékenységeink:
–  tanszerekkel, étkezési segéllyel támogatjuk a szociálisan rászoruló tanulókat
–  támogatjuk a felzárkóztató tevékenységeket
–  segítjük a tehetséggondozást (anyanyelvi, idegen nyelvi versenyeken való részvételt)
–  átvállaljuk a tanulmányi versenyek nevezési díjait
–  anyagilag hozzájárulunk a nyári táboroztatáshoz
–  jutalmazzuk a legkiválóbb tanulókat (Arany János Díj, könyvjutalmak)
–  segítjük a tárgyi feltételek kialakítását, oktatási eszközök beszerzését

Felsorolásunk korántsem teljes, hiszen rengeteg az a terület, ahol segítünk.
Munkánkat 4 tagú kuratórium segíti. Üléseinket félévente tartjuk, de ha aktuális feladatok úgy kívánják, akkor gyakrabban. Céljaink megvalósításában segítenek kollégáink, technikai dolgozóink és a szülők. Szervezési munkákban szívesen vesznek részt a tanulóink is.
Az alapítvány az alaptőke kamatából, az adók 1%-ából, a minden évben megrendezett alapítványi bál bevételéből és a szülők felajánlásaiból működik.
Ezek mellett nagyon sokat fáradoznak a kuratóriumban tevékenykedő szülők azon, hogy ezt a bevételt más forrásokból is tudjuk gyarapítani.
Alapítványunk induló vagyona 100 000Ft volt. Támogatók felajánlásával, és az általunk szervezett programok bevételeiből sikerült ezt 3 000 000 Ft-ra növelni.
Ebből 2009-ben 1 000 000Ft-ért elkészíttettük azt az építési tervet, amellyel pályázhatunk egy új tornaterem felépítésére. Nagyon régi álmunk az, hogy gyermekeinknek a mai kor igényeinek megfelelő körülményeket teremtsünk a mindennapos testnevelésükhöz.
Támogatásunkkal sikerült tanulóinknak egy olyan könyvtárat létrehozni, ahol nyugodt körülmények között olvashatnak, kölcsönözhetnek a korosztályuknak megfelelő könyvekből, búvárkodhatnak, számítógépezhetnek.
Legnagyobb büszkeségünk – mely ugyancsak alapítványi összefogásból jött létre – az XCLASS multimédiás oktatótermünk, ahol 24+1 oktatógép áll rendelkezésére tanulóinak. Itt a modern követelményeknek megfelelően tudunk nyelvi és közismereti órákat tartani. Ezáltal iskolánk az XCLASS program referencia-iskolájaként működik.
Bízunk abban, hogy ezután is számíthatunk segítséget nyújtó kezekre, mert elért eredményeink is azt bizonyítják, hogy érdemes ezt az összefogást tovább folytatni gyermekeink érdekében.
Segíts, hogy segíthessünk!

Modok Gáborné (Éva)