fejlec

Mentor(h)áló 2.0 program

 

A TÁMOP- 4.1.2.B.2-13/1-2013-0008 azonosító számú, Mentor(h)áló 2.0 program projektben közreműködő egység a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Gyógypedagógia tanszéke

 

A Bács-Kiskun megyei klubnyitó foglalkozás helyszíne 2014. október 16-án a Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola volt.

 Az alábbi programokkal várták a résztvevőket:

  1. Projektmegbeszélés az intézményi kapcsolattartók részére – téma: a Mentor(h)áló Klub foglalkozásainak szervezése, keretei, dokumentációja – Porkoláb Mihály projektmenedzser, Vetró Tímea hálózati koordinátor
  2. Természettudományokról másképp, valamint bepillantás a természettudományos tehetségműhely munkájába – intézményi jó gyakorlatok bemutatása – Lovrity Sándorné intézményvezető és kollégái (Bali Petrecz Barbara, Szabó Gabriella és Szalontai Mária), Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola

A rendezvényen részt vettek:

  • a Bács-Kiskun megyei partnerintézmények kapcsolattartói
  • a partnerintézmények vezetői, pedagógusai
  • valamint minden érdeklődő kolléga

A MENTOR(H)ÁLÓ 2.0 PROGRAM megvalósítása során létrejövő Térségi Pedagógiai Központ és a projekt hálózati szervező munkája eredményeként a Dél-alföldi Régió köznevelési intézményei közül 15+80 intézménnyel kívánnak szoros szakmai együttműködést kialakítani, melynek keretein belül lehetőség nyílik ezen intézmények fejlesztésére, tanuló szervezetté válásának professzionális támogatására.

Ezen csoportba azokat az intézményeket kívánták bevonni, amelyekben az elmúlt években – az országos kompetenciamérés alapján – javuló, illetve folyamatosan az átlagot meghaladó eredményt értek el, s emellett olyan szakmai innovációs tevékenység zajlott, mely alapot teremthet ezen intézmények továbbfejlődéséhez, az intézményekben születő eredmények minél szélesebb körű megosztásához.

A Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola az eredményei alapján a kiválasztott 15 iskola között szerepel. Nagyon büszkék vagyunk erre. A Mentor(h)áló programsorozat kapcsán 4 műhelyfoglalkozást tartottunk, ahol a legújabb Jó gyakorlatainkat mutattuk be a környező iskolák pedagógusainak.

 

 mentor

Mentor(h)áló 2.0 Program

… a dél-alföldi régió pedagógusképzésének megújításáért…

6_Mentorh‡l—

 

 

angol

English

Védőháló

Diavetítés

NFU ESZA Széchenyi Terv mtm Tehetségpont Ökoiskola Határtalanul európai iskolagyümölcs-program Digitális témahét xclass Fenntarthatósági témahét Digitális Témahét 2018 Digitális Témahét 2019 Digitális Témahét 2020

Minden jog fenntartva © 2014 Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola

Cím: 6000 Kecskemét, Lunkányi János u.10.

Telefonszám: 76/478-557, 76/508-333. Tel. és fax: 76/478-549

E-mail: igazgato@keszeiskola.hu

Készítette: Szabó András