fejlec

A matematikai, a természettudományos és a digitális kompetenciák erősítését szolgáló hazai és határon túli tehetségsegítő programok támogatása

 

 

Nyertes pályázat

NTP-MTTD-18-0034 

Projekt címe: “Megújuló tehetségek”

Megvalósulási időszak: 2018.09.03-2019.06.30.

Elnyert támogatás összege: 1.490.000 FT

 

 

program célja a 16 résztvevő érdeklődésének, motivációjának növelése a természettudományok, a természettudományos kísérletek, kutatások iránt. Tapasztalati úton ismereteket szereznek szűkebb és tágabb környezetük energiafelhasználásáról, annak környezeti hatásairól.

 

pályázat programjai: A programon 60 órát felölelő, heti rendszerességgel megtartott foglalkozások alatt két pedagógus, vezetésével közelítik meg az energiával foglalkozó témakör fontos kérdéseit. A hidrogénmeghajtású autótól a napelemes járműveken át még mini komposztálót is készítenek a gyerekek. Kétnapos tanulmányút is része a programnak. A Budapest ZOO-ban található geotermikus üzemmódra átállt állatkertet látogatják meg. A távoli tájak élőlényeinek megismerése közben információt gyűjtenek, hogy mennyit takarítottak meg az előző években a földgázfűtésről való váltás során. A pályázat zárásaként „Ha szökne az energia” címmel élménynapon mutatják be a gyerekek és pedagógusok az éves munkájukat játékos feladatokon keresztül a szülőknek és érdeklődőknek. 

A programokat Palincsárné Farkas Szilvia és Nagy Tamás vezetik.

 

A pályázat a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósul meg.

 

GALÉRIA

Cikkek a nyertes pályázattal kapcsolatban:

Megújuló tehetségek az Aranyban

Megújuló tehetségek – Játékos élménydélután az Aranyban

 

angol

English

Védőháló

Diavetítés

NFU ESZA Széchenyi Terv mtm Tehetségpont Ökoiskola Határtalanul európai iskolagyümölcs-program Digitális témahét xclass Fenntarthatósági témahét Digitális Témahét 2018 Digitális Témahét 2019 Digitális Témahét 2020

Minden jog fenntartva © 2014 Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola

Cím: 6000 Kecskemét, Lunkányi János u.10.

Telefonszám: 76/478-557, 76/508-333. Tel. és fax: 76/478-549

E-mail: igazgato@keszeiskola.hu

Készítette: Szabó András