fejlec

Projekt címe: Gyűjts szelektíven, élj tudatosan! – a megoldás veled kezdődik

 

A projekt célja: Az Alapítvány tevékenységével összhangban, Kecskemét, ezen belül kiemelt városrészi fókusszal a Széchenyiváros bevonásával, a helyi identitás erősítése, érzékenyítés és szemléletformálás, elsősorban oktatási intézményekben tanuló diákok számára, hiszen a hatékony gyermekkori nevelés az egyik legjobb eszköze a környezettudatos nemzedék felneveléséhez. Programjaink célja továbbá az események révén a környezettudatosság, a természetvédelem erősítése, városunk vonzáskörzetében található természeti értékek (Kiskunsági Nemzeti Park) megismertetése, a környezeti oktatás és a felelős magatartás kialakítása. Különös figyelmet fordítva a szelektív hulladékgyűjtéssel, a hulladékok keletkezésének csökkentésével, a hulladékká vált anyagok újrahasznosításával és újrahasználatával kapcsolatos információk és gyakorlati praktikák megismertetése és a résztvevők általi elsajátítása online és offline platformok segítségével. Mélyebb emocionális érintettség és ezáltal tartósabb aktív cselekvésre való hajlam kialakítása, ennek révén tényleges aktív cselekvés elérése, ismeretátadás és ismeretmegosztás, kiemelt figyelemmel a fiatalok és idősek együttműködésének erősítésére, generációk közötti kölcsönös tudás és tapasztalatátadásra a családi kohézió erősítésére.

angol

English

Védőháló

Diavetítés

NFU ESZA Széchenyi Terv mtm Tehetségpont Ökoiskola Határtalanul európai iskolagyümölcs-program Digitális témahét xclass Fenntarthatósági témahét Digitális Témahét 2018 Digitális Témahét 2019 Digitális Témahét 2020

Minden jog fenntartva © 2014 Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola

Cím: 6000 Kecskemét, Lunkányi János u.10.

Telefonszám: 76/478-557, 76/508-333. Tel. és fax: 76/478-549

E-mail: igazgato@keszeiskola.hu

Készítette: Szabó András