fejlec

Projekt címe: Gyűjts szelektíven, élj tudatosan! – a megoldás veled kezdődik

A projekt célja: Az Alapítvány tevékenységével összhangban, Kecskemét, ezen belül kiemelt városrészi fókusszal a Széchenyiváros bevonásával, a helyi identitás erősítése, érzékenyítés és szemléletformálás, elsősorban oktatási intézményekben tanuló diákok számára, hiszen a hatékony gyermekkori nevelés az egyik legjobb eszköze a környezettudatos nemzedék felneveléséhez. Programjaink célja továbbá az események révén a környezettudatosság, a természetvédelem erősítése, városunk vonzáskörzetében található természeti értékek (Kiskunsági Nemzeti Park) megismertetése, a környezeti oktatás és a felelős magatartás kialakítása. Különös figyelmet fordítva a szelektív hulladékgyűjtéssel, a hulladékok keletkezésének csökkentésével, a hulladékká vált anyagok újrahasznosításával és újrahasználatával kapcsolatos információk és gyakorlati praktikák megismertetése és a résztvevők általi elsajátítása online és offline platformok segítségével. Mélyebb emocionális érintettség és ezáltal tartósabb aktív cselekvésre való hajlam kialakítása, ennek révén tényleges aktív cselekvés elérése, ismeretátadás és ismeretmegosztás, kiemelt figyelemmel a fiatalok és idősek együttműködésének erősítésére, generációk közötti kölcsönös tudás és tapasztalatátadásra a családi kohézió erősítésére.

angol

Védőháló