GYŰJTS SZELEKTÍVEN, ÉLJ TUDATOSAN! – A MEGOLDÁS VELED KEZDŐDIK
TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01900

A Lakótelepi Gyermekekért Alapítvány szervezésében, a TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01900 azonosító számú, „Gyűjts szelektíven, élj tudatosan! – a megoldás veled kezdődik” elnevezésű projekt keretében, 2022. május 14. szombaton, a Lánchíd Utcai Sportcsarnokban került megrendezésre a „Lomis PuccParádé – hulladékból ruha” elnevezésű, újrahasznosítható háztartási hulladékok felhasználásával készített ruhák bemutatója és versenye, valamint a „ReBand – muzsikáló lim-lom” elnevezésű, szintén újrahasznosítható háztartási hulladékok felhasználásával készített hangszerekkel előadott zeneművek bemutatója és versenye.

A program zárásaként a kecskeméti Leskowsky Hangszergyűjtemény újrahasznosított tárgyaiból készült hangszereit szólaltatta meg a Recyclo Band, Szilágyi Áron vezetésével. Az autófelni, a lefolyócső, a káposztasavanyító hordó, a kidobott kerékpáralkatrészek és gázcsőszelepek, valamint egy kurta slag szórakoztató nászának lehettünk szem- és fültanúi. A helyszínt egy műhellyé alakították át, ahol a szerelés hangjaiból a közönség aktív részt vételével összeállt a muzsika. Vidám, szórakoztató kísérleti zenei élmény egy csipetnyi ethnoval és punkkal ipari köntösbe bújtatva. A megkomponált darabokat olyan rutinos zenészek adták elő, akik számos más, “tisztességes” zenekarban hosszú évek óta együtt muzsikálnak. A
zene mellett teret kapott az ismeretterjesztés is.

2021. február és 2022. májusa közötti időszakban a projekthez kapcsolódóan 10 alkalommal tartottunk érzékenyítő előadást, melynek során támogattuk a csapatok felkészülését a versenyre. A projekt célja az események révén a környezettudatosság, a természetvédelem erősítése, a környezeti oktatás és a felelős magatartás kialakítása. Különös figyelmet fordítva a szelektív hulladékgyűjtéssel, a hulladékok keletkezésének csökkentésével, a hulladékká vált anyagok újrahasznosításával és újrahasználatával kapcsolatos információk és gyakorlati praktikák megismertetése, mélyebb emocionális érintettség és ezáltal tartósabb aktív cselekvésre való hajlam kialakítása.

ReBand muzsikáló limlom: Verseny részvételi szabályzat, határidők

Lomis PuccParádé – hulladékból ruha: Verseny részvételi szabályzat, határidők