fejlec

 

Varjú Lajos Regionális Természettudományi Emlékverseny 2014

 

Verseny kiírás 2014

 

Varjú Lajos Regionális Természettudományi Emlékverseny az Arany János Általános Iskolában

VL_1

A napokban rendezte meg a kecskeméti Arany János iskola a felső tagozatos korosztályra kiírt természettudományi versenyét. A versenyt az iskola volt igazgatójának tiszteletére alapította a tantestület. A megmérettetés természettudományos tárgyakat átfogó komplex verseny 5 ? 8. osztályos tanulók számára, amelyet Kecskemét és környéke iskolái számára rendeznek minden évben. Ebben a tanévben is meghívott vendégeik voltak Balatonfüred ? Debrecen ? Szolnok város általános iskolás tanulói is. Örömükre szolgált, hogy a testvérvárosok iskoláiból 81 tanuló jött el a versenyre. Így országos méretűvé vált a rendezvény, amelyre 266 tanuló nevezett be.

Az iskola fontosnak tartja, hogy lehetőséget biztosítson a tehetséges tanulók számára, hogy tudásukat a természettudományos tárgyakban összemérjék, ugyanakkor olyan ismeretekre is szert tegyenek, ami elősegíti a logikus gondolkodásra nevelést, az ismeretek integrálását és gyakorlati alkalmazását. Az összefüggések megláttatása, a szellemi igényesség a fejlődés elengedhetetlen feltétele.

A komplex versenyben az 5. osztályosok matematikából és természetismeretből, a hatodikosok matematikából, informatikából és természetismeretből, a hetedikesek és nyolcadikosok pedig matematikából, fizikából, kémiából, földrajzból, biológiából és informatikából mérik össze tudásukat. A sorrend kialakításánál az egyes tantárgyakból elért eredmények százalékos átlagát veszik figyelembe, tehát azok érnek el legjobb helyezést, akik az előbb felsorolt tantárgyak közül minél többször kiemelkedő teljesítményt nyújtanak.

Az egyéni teljesítményeknél – az elmúlt évekhez hasonlóan – a közel azonos eredményt elérő tanulókat arany ezüst, és bronzoklevéllel jutalmazzák, és különdíjat adnak azoknak a versenyzőknek, akik egy-egy tantárgyból hibátlan eredményt érnek el.

Az eredményhirdetés 2014. május 7-én 14:30 órakor lesz Természettudományos Tehetségnap keretében.

 

VARJÚ LAJOS EREDMÉNYEK

 

Csapatok

5. osztály

3. Kecskeméti Corvin Mátyás Ált. Isk. ( Mohácsi Donát, Golyha Csaba, Tóth Fruzsina )

2. Kecskemét Református Ált. Isk.  (  Farkas Jázmin, Osztényi József, Aczél-Szabó János )

1. Kecskemét Belvárosi Zrínyi Ilona Ált. Isk. ( Jádi Dominik, Tóth Titusz, Kis Bálint )

 

6. osztály

3.Balatonfüred Radnóti Miklós Ált. Isk. ( Bodnár Milán, Turán Barna, Kiss Marcell )

2. Balatonfüred Eötvös Lóránd Ált. Isk. ( Orbán Anna, Pálfi Zsolt, Szurma András )

1. Szolnoki Kőrösi Csoma S. Ált. Isk. ( Kovács Gábor, Kertész Tamás, Székelyhidi Klára )

 

7. osztály

3. Szolnoki Kőrösi Csoma S. Ált. Isk. ( Szintai-Major Eszter, Bartus Anna, Gyöngyösi

Krisztián )

2. Szolnok Kassai Úti Magyar-Angol Kéttannyelvű Ált. Isk. ( Szécsi Virág, Lapu Kolos,

Subicz Angéla )

1. Balatonfüred Radnóti Miklós Ált. Isk. ( Birkás Balázs, Horváth András, Szűcs Máté )

 

8. osztály

3. Balatonfüred Radnóti Miklós Ált. Isk. ( Szondi Máté, Kohl Dóra, Fónagy Zsanna )

2. Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Ált. Isk. ( Balog Réka, Szelei Krisztián, Cserényi

Vanda )

1. Kecskemét Katona József Gimnázium ( Dobák Dávid, Faragó Frigyes, Pottondi Csaba )

 

Egyéni eredmények

VI. helyezés

5. osztály:

Bán Bence               Kecskemét Belvárosi Zrínyi Ilona Ált.Isk.

Szűcs Lilla               Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Ált. Isk.

 

6. osztály:

Fodor Kára               Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Ált.Isk.

Medgyesi Gyöngyi   Kecskemét Belvárosi Zrínyi Ilona Ált.Isk.

 

7. osztály:

Jászgulyás Ádám        Lajosmizsei Fekete István Sportiskolai Ált. Isk.

Barna Beatrix              Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Ált.Isk.

Tóth Tímea                  Balatonfüred Radnóti Miklós Ált.Isk.

 

8. osztály:

Kohl Dóra                    Balatonfüred Radnóti Miklós Ált.Isk.

Potz Johanna              Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Ált.Isk.

Pinke Angéla               Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Ált.Isk.

 

V. helyezés

5. osztály:

Kis Bálint                  Kecskemét Belvárosi Zrínyi Ilona Ált.Isk.

Bíró Armand            Lajosmizsei Fekete István Sportiskolai Ált.Isk.

Ádám Judit              Kecskeméti Vásárhelyi Pál Ált.Isk.

Gábris Levente        Lajosmizsei Fekete István Sportiskolai Ált.Isk.

 

6. osztály:

Rónay Alíz                   Lajosmizsei Fekete István Sportiskolai Ált.Isk.

Varga Lili                     Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Ált.Isk.

 

7. osztály:

Gál Milán                       Szolnoki Kőrösi Csoma Sándot Ált.Isk.

Gyöngyösi Krisztián      Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Ált.Isk.

Bartus Anna                  Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Ált.Isk.

 

8. osztály:

Szelei Krisztián              Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Ált.Isk.

Szondi Máté                   Balatonfüred Radnóti Miklós Ált.Isk.

Mihályi Vivien                Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Ált. Isk.

Náhoczki Áron               Szolnok Kassai Úti Magyar-Angol Kéttannyelvű Ált.Isk.

 

IV. helyezés

5. osztály:

Osztényi József                      Kecskemét Református Ált.Isk.

Aczél-Szabó János                Kecskemét Református Ált.Isk.

 

6. osztály

Kertész Tamás                        Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Ált.Isk.

Kovács Anna                           Kecskemét Belvárosi Zrinyí Ilona Ált.Isk.

Récsi Péter                              Lánchíd Utcai Ált. Isk.

 

7. osztály:

Lapu Kolos                    Szolnoki Kassai Úti Magyar-Angol Kéttannyelvű Ált.Isk.

Horváth András             Balatonfüred Radnóti Miklós Ált. Isk.

Rohács Renáta             Kecskeméti Vásárhelyi Pál Ált.Isk.

 

8. osztály:

Faragó Frigyes                 Kecskemét Katona József Gimnázium

Barhács Balázs                Szolnok Kassai Úti Magyar-Angol Kéttannyelvű Ált.Isk.

 

Bronz

5.osztály.

Farkas Jázmin     Kecskeméti Református Ált. Isk.

Golyha Csaba      Kecskeméti Corvin Mátyás Ált. Isk.

 

6. osztály:

Bodnár Milán      Balatonfüred Radnóti Miklós Ált. Isk.

Ördög Csaba      Kecskeméti Corvin Mátyás Ált. Isk.

 

7. osztály:

Nagy Petra          Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Ált. Isk.

 

8. osztály.

Balog Réka         Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Ált. Isk.

 

Ezüst

5. osztály:

Tóth Titusz                       Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Ált. Isk.

Mohácsi Donát                Kecskeméti Corvin Mátyás ált. Isk.

 

6. osztály:

Székelyhidi Klára            Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Ált. Isk.

 

7. osztály:

Szintai ?Major Eszter     Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Ált. Isk.

Csontos Laura                Kecskeméti Református Ált. Isk.

 

8. osztály:

Dobák Dávid                  Kecskemét Katona József Gimnázium

Molnár Balázs                Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium

 

Arany

5. osztály:

Jádi Dominik                      Kecskemét Belvárosi Zrínyi Ilona Ált. Isk.

 

6. osztály:

Kovács Gábor                     Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Ált. Isk.

 

7. osztály:

Birkás Balázs                      Balatonfüred Radnóti Miklós Ált. Isk.

Matula Árpád                      Kecskeméti Református Ált. Isk.

 

8. osztály:

Simon Dániel                      Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium

 

Az évfolyamok egyéni győztesei

5. osztály: Szabó Árpád      Kecskeméti Vásárhelyi Pál Ált. Isk.

6. osztály: Orbán Anna       Balatonfüred Eötvös Lóránd Ált. Isk.

7. osztály:  Szécsi Virág      Szolnok Kassai Úti Magyar-Angol Kéttannyelvű Ált. Isk.

8. osztály: Juhász Péter     Jakabszállási Ált. Isk.
 

 

[Not a valid template]

angol

English

Védőháló

Diavetítés

Menük

NFU ESZA Széchenyi Terv mtm Tehetségpont Ökoiskola Határtalanul európai iskolagyümölcs-program Digitális témahét xclass Fenntarthatósági témahét

Minden jog fenntartva © 2014 Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola

Cím: 6000 Kecskemét, Lunkányi János u.10.

Telefonszám: 76/478-557, 76/508-333. Tel. és fax: 76/478-549

E-mail: igazgato@keszeiskola.hu

Készítette: Szabó András