fejlec

KEDVES KOLLÉGÁINK!

JÓ HÍR! NAGY ÖRÖM!

Tanítás és tanulás – XXI. századi technikával – modern és egyszerű multimédiás oktatás

Elkészült a korszerű multimédiás oktatótermünk!

,,Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz.

Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.

Tehát minden haladás ez utóbbin múlik.” (G.B.Shaw)

XCLASS a kreatív tanársegéd,

multimédiás oktató rendszer – professzionális nyelvi labor és multifunkciós számítógépterem

Digitális nyelvi laboratórium (Language Laboratory System) – multimédiás osztályterem felügyelő és oktató szoftver

Az XCLASS (One-click Teaching System) több nemzetközi díjjal is büszkélkedhet. Tökéletes választást jelent minden olyan oktatási intézménynek, ahol modern és kreatív eszközökkel kívánják hatékonyabbá tenni az oktatást.

Az interneten fellelhető digitális tananyagok, tudástárak és interaktív feladatgyűjtemények segítségével az új megoldásokra nyitott és kreatív oktatók immár XXI. századi módszerekkel taníthatnak. Ebben segít az XCLASS és a DLL, amelyek újszerű megoldásaik révén növelik az oktatás hatékonyságát.

Az XLASS egy olyan multimédiás osztályterem felügyelő és oktató keretrendszer, melyet kifejezetten hálózatos környezethez terveztek. A legújabb fejlesztésen alapuló képernyő-figyeléssel és hangátvitellel tökéletes oktatási feltételeket teremt.

A rendszer bevezetése és használata helyszíni telepítéssel kezdődik 2011. február 17-én (csütörtökön) 9 órától a 16-os multimédiás oktatásra kialakított szaktanteremben.

A tiszta szoftver telepítését a pécsi SMART CONSULTING GROUP Kft. szakemberei végzik.

Folyamatos, díjmentes képzést és terméktámogatást valamint egy internetes portál ingyenes használatát kapta még iskolánk a cégtől.

A rendszer alkalmas:

– számítógép-alapú oktatásra (különböző tantárgyak),

– nyelvoktatásra, nyelvi laborként való használatra,

– tesztek és felmérők íratására,

– digitális röpdolgozat – azonnali kiértékeléssel (szavazórendszer),

– csoportos (differenciált) oktatásra,

– önálló tanulásra,

– osztályterem felügyelethez, PC alapú órákhoz.

XCLASS (link)

angol