fejlec
Versenyeredmények 2018 / 2019.

2019. július 02.

 

A 2018 / 2019-es tanév versenyeredményei az alábbi linkről tölthetőek le.

 

Aranyos siker a diákolimpia döntőjében

2019. június 20.

Egymás ellen küzdött ma hétfőn Gyöngyösön a diákolimpia döntőjében az Arany János Iskola és a Vásárhelyi Pál Általános iskola röplabda csapata. Végül az aranyos diákok hozhatták haza az arany érmet, de a vásárhelyisek számára is hatalmas öröm az országos második helyezés. Este a városvezetés nevében is köszöntötték az ifjú tehetségeket. Tovább a cikkre.

 

 

 

Kitűnő tanulók 2018 / 2019.

2019. június 20.

 

A 2018 / 2019-es tanév kitűnő tanulóinak listája innen tölthető le.

 

Határtalanul – Székelyföldi kalandozás

2019. június 10.

 

A Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola elől indultunk hajnalban 2019. 06. 04-én. Hosszas utazás és kisebb pihenők után megérkeztünk délután 4 órakor Parajdra. Itt meglátogattuk a Sóbányát, ahol az idegenvezetők érdekes tudnivalókat mondtak a bányáról, annak kialakulásáról. Innen Korondra vitt az utunk, megcsodáltuk és vásároltunk a népművészeti tárgyakból. Az esti órákban érkeztünk az első szálláshelyünkre Szentegyházára.
Tovább a beszámolóra.

 

27. Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékverseny és a 8. Arany János matematikaverseny eredményhirdetése

2019. május 21.

 

A napokban rendezte meg az 1972 óta emelt szintű matematikaoktatást folytató kecskeméti Arany János iskola, – mint Akkreditált Kiváló és Európai Tehetségpont – a felső tagozatos korosztályra kiírt, 27 éves múltra visszatekintő természettudományi emlékverseny eredményhirdetését Szemereyné Pataki Klaudia polgármester asszony fővédnöksége alatt. A nagyszabású versenyt Zsámboki Anna, a Kecskeméti Tankerületi Központ igazgatója köszöntötte. Kecskemét város képviseletében jelen volt Engert Jakabné és Nemcsik Mátyás, Kecskemét város önkormányzati képviselői. Tovább a cikkre.

 

 

27. Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékverseny

2019. május 10.

 

 

A 2018 – 2019-es tanévben  27. alkalommal megrendezett Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékverseny eredményeit az alábbi linkekről tölthetik el:

 

-Részletes eredmények

-Eredmények 2018 – 2019

 

Pangea országos matematikaverseny

2019. május 03.

 

Bánhegyi Barnabás 3.b osztályos tanuló VI. helyezést ért el.
Felkészítők: Nyúl Attiláné és Árvainé Fazekas Marian

 

 

Szépíró verseny megyei fordulója

2019. május 03.

 

Bodnár Hanna 6.b I. hely
Varga Johanna 7.c II. hely
Kiss Anna Zita 8.a III. hely
Felkészítők: Szabó Gabriella és Feczák Lászlóné

 

 

 

 

,,A csodálatos természet” – rajzverseny

2019. május 03.

 

 

Szlanka Szindi 7.d         I. hely
Itzés Ágnes 5.b               különdíj
Felkészítő: Timbuszné Sóber Anikó

 

 

Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi verseny

2019. május 03.

 

Csikós Ábel 4.d    csapat I. hely
Elek László 4.d
Pap Noel 4.d
Rácz Kristóf 4.d
Kis Martin 4.d
Felkészítő: Both Barbara

 

Füle Laura 3.a   csapat III. hely
Bende Ramóna 3.a
Mencel Milán 3.a
Német Donát 3.a
Zsiga Lana Tamara 3.a
Felkészítő: Benéné Nagy Nóra

 

 

Megyei alapműveleti matematikaverseny

2019. május 03.

 

Szenczy Dorottya 5.b      I. hely
Bánhegyi András 4.a      II. hely
Csíkos Benjamin 7.a       II. hely
Schneider József 8.d       II. hely
Halmos Csongor 6.d       III. hely
Ördög Balázs 4.a              III. hely 
Pádár Andor 7.d               IV. hely
Lupócz Rézi 5.b                V. hely
Galamb Gergő 6.e            V. hely
Felkészítők: Modok Gáborné,  Balogné Nagy Katalin, Gyimesi Réka és Szalontai Mária

 

Mozgó Diák országos prezentációkészítő verseny

2019. május 03.

 

Halmos Csongor 6.d, Brád Gábor 5.a és Lévai Levente 5.a osztályos tanulók I. helyezést értek el csapatban.
Felkészítő: Reile Péter

 

 

 

Kosárlabda régiós bajnokság – Kosárpalánta

2019. május 03.

 

Váczi Kata 3.b   csapat I. helyezés
Sebe Vivien 3.b
Tapodi Lili 3.b
Végh Napsugár 3.b
Szigeti Nóra 3.b
Kracsi Zolna 3.b
Bánhegyi Barnabás 3.b
Ocsenás Noel 3.b
Oláh Martin 3.b
Csávolszki Milán 3.b
Bajáki Benedek 3.b
Ördög Patrik 3.b
Bende Ramóna 3.a
Pótfi Lara 3.a
Árki Brigitta 3.a
Nweke Noa 3.c
Felkészítő: Bálintné Mészáros Mónika

 

 

Országos sakkverseny

2019. május 03.

 

Velkei Máté 1.b osztályos tanuló I. helyezést ért el. 
Felkészítő: Tusa Attila

 

Országos történelemverseny

2019. május

Londog Bridge országos angol nyelvi verseny

2019. május 03.

03.

Rigó Viktória 6.e osztályos tanuló IV. helyezést, Kullai Tamás 7.a osztályos tanuló VIII. helyezést  ért el. 
Felkészítő: Varga Rita

 

 

 

Országos történelemverseny

2019. május 03.

 

Dakó Ádám 8.c osztályos tanuló X. helyezést ért el az országos fordulón.
Felkészítő: Hajagos Anikó

 

 

 

Megyei U12 kosárlabda válogatott torna 

2019. május 03.

 

Máté-Tóth Eszter 6.a osztályos tanuló csapatban I. helyezést ért el.
Felkészítő: Gereben Zita

 

 

Országos német nyelvi verseny megyei fordulója

2019. május 03.

 

Mongyi András 8.c osztályos tanuló VII. helyezést ért el.
Felkészítő: Bodonhelyi Marianna

 

 

 

Simonyi Zsigmond megyei helyesírási verseny

2019. május 03.

 

Kullai Tamás 7.a osztályos tanuló IX. helyezést ért el.
Felkészítő: Lórné Molnár Tünde

 

 

 

KESI – Varjú Lajos Emlékverseny U13 Országos Mini Bajnokság I.o.

2019. április 29.

 

 

Lisku Illés               6.a     csapat I. hely

Komáromi Ádám    6.a

Faragó Botond       6.b

Kardos Ádám         6.d

Nagy Levente         6.b

Pádár Zétény         6.b

Babéj Hunor           5.b

Nagy Benedek        5.b

Inoka Botond          5.c

Oláh-Nagy Máté     5.c

Felkészítő tanár: Szabó István

 

 

 

 

 

Komáromi Ádám  – Legjobb játékos  –  kupa

 

 

I. DÁG Kupa Utánpótlás Röplabda Verseny

2019. április 29.

 

Török Soma           8.a           csapat II. hely

Török Zsombor      8.c

Csordás Attila        8.b

Csernák Dániel      8.a

Szűcs Norbert        7.d

Farkas Péter          7.c

Csujok Gergely      7.c

Felkészítő tanár: Nagy Péter

 

 

Városi angol nyelvi verseny

2019. április 29.

 

Városi angol nyelvi versenyen Walter Dávid 6.d osztályos tanuló II. helyezést ért el.

Felkészítő: Novák Lászlóné

 

 

 

,,Kecskemét Város Polgára Leszek” – képzőművészeti verseny 

2019. április 08.

 

Perge Levente              6. a                  I. hely

Vanyúr Adrienn           7, d                  I. hely

Hegyi Dóra                  8. b                  I. hely

Csányi Csenge             7. a                  II. hely

Molnár Zsanett            7. a                  II. hely

Cseh Anna                   6. a                  II. hely

Lupótz Rézi                 5. b                  III. hely

Felkészítő tanár: Timbuszné Sóber Anikó

 

 

 

,,Kecskemét Város Polgára Leszek” – műveltségi vetélkedő

2019. április 08.

 

Bende Nóra                 7. a                  csapat I. hely

Cserényi Helga            7. a

Faragó Bulcsú              7. a

Szántó Anna                7. a

Felkészítő tanár: Lórné Molnár Tünde

 

 

 

Csányi Dóra                6. c                  csapat V. hely

Fodor Barnabás            6. c

Palincsár Gréta            6. c

Szigeti Anna                6. c

Felkészítő tanár: Hajagos Anikó

 

 

 

 

NyelvÉSZ Anyanyelvi Tanulmányi Verseny – megyei

2019. április 08.

 

Szabados Jázmin                     2. a                  I. hely

Krammer Áron                        6. b                  I. hely

Tóth Bíborka                           1. c                  II. hely

Vass Virág                               2. c                  IV. hely

Mózes Emese                          5. b                  VI. hely

Fodor Barnabás                        6 .c                  VII. hely

Felkészítő tanárok: Szőkéné Szabó Gabriella, Juhászné Rozgonyi Márta, Deákné Kovácsics Beáta, Halász-Nagy Adrienn, Tóth Andrea, Törőné Cseke Ildikó

 

Járási Szépíró Verseny

2019. április 08.

 

 

Hegedűs Szabolcs                   2. b                  I. hely

Szilveszter Hanna                    4. a                  I. hely

Bodnár Hanna                         6. b                  I. hely

Kovács Panna                          6. a                  II. hely

Kiss Anna Zita                         8. a                  I. hely

Varga Johanna                         7. c                  II. hely

Koskár Lotti                            8. b                  III. hely

Felkészítő tanár: Szabó Gabriella                    

 

 

 

 

 

 

Pusztaszabolcsi Aerobik Kistérségi Verseny

2019. április 08.

 

A verseny összesített I. helyezettje az Arany János Általános Iskola.

Diamonds Csapat

Magyar Míra                           6. b                  arany minősítés

Palincsár Gréta                        6. c

Kónya Zsófia                           6. d

Varga Johanna                         7. c

Magyar Panna                         8. d

 

 

Queens csapat

Magyari Míra                           6. b                  arany minősítés (legjobb formáció)

Palincsár Gréta                        6. c

Magyar Panna                         8. d

 

 

Angels csapat

Farkas Adrienn                        7. c                  arany minősítés

Bari Fanni                               7. c

Lőrincz Anna                          7. c

Ötvös Lara                              7. c

Szekeres Emma                        7. c

Tonté Noémi                           7. c

Varga Johanna                         7. c

Zentai Katalin                          7. c

Zoller Vivien                           7. c                                         

 

 

Egyéni

Varga Johanna                         7. c                  arany minősítés

Magyar Panna                         8. d                  ezüst minősítés

Felkészítő tanár: Janovics Zsuzsanna   

 

 

 

Kecskemét Város Polgára Leszek – műveltségi vetélkedő

2019. március 31.

 

Iskolánk idén is képviseltette magát 2 csapattal a Kecskemét Város Polgára Leszek komplex városismereti vetélkedőn. A három fordulós eseményen végül az Aranykör csapat I. helyezést, az Aranycsapat pedig V. helyezést ért el. Gratulálunk a csapatoknak!  Bővebben a versenyről

 

Aranykör csapat

 


Aranycsapat

 

 

MOL Mester-M Díj

2019. március 22.

 

Március 22-én MOL Mester-M Díjat vehetett át tíz kiemelkedő munkát végző pedagógus a budapesti Gerbeaud Rendezvényházban. A 2007-ben alapított MOL Mester-M Díj az elmúlt több mint tíz évben az egyik legrangosabb szakmai elismeréssé nőtte ki magát. A díjakat a MOL vezetői és az Alapítvány kuratóriumi tagjai adták át.  Intézményünkből Nagy Péter testnevelő tanár, röplabda szakedző munkája méltó elismeréseként vehette át ezt a rangos szakmai díjat. 

 

 

A díjátadóról szóló cikkeket teljes terjedelmében az alábbi linkekre kattintva olvashatják el:

Molalapítvány.hu

Hiros.hu

 

Beiratkozás lehetséges módjai

2019. március 22.

 

A törvényes képviselő kétféle módon jelentkeztethetik gyermekeiket az általános iskola első évfolyamára történő beiratkozásra a 2019/2020. tanévre vonatkozóan:

1. Csak papír alapon történő adminisztrációval

2. Elektronikus jelentkezés lehetőségével kiegészített adminisztrációval

 

Beiratkozásról készült teljes tájékoztató itt tölhető le.

 

Felhívás

2019. március 22.

 

A Kecskeméti Tankerületi Központ fenntartásában működő általános iskolákba történő beíratásra
Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2019/2020. tanévre történő általános iskolai beíratásokra az alábbi időpontokban kerül sor:

2019. április 11. (csütörtök) 8.00 órától 19.00 óráig
2019. április 12. (péntek) 8.00 órától 19.00 óráig

Tanköteles gyermekét a szülő köteles a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára beíratni. (Nkt. 72. § (1) bek. b) pontja)

Az első évfolyamra történő beíratáskor a gyermek személyazonosítására alkalmas,
a gyermek nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolványt (a lakcímkártya),
az iskolába lépéshez szükséges, fejlettség elérését tanúsító igazolást, valamint a különleges helyzetet igazoló dokumentumokat kell bemutatni.
A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, elutasítás esetén a fenntartó Kecskeméti Tankerületi Központ igazgatója hivatott a felülbírálati kérelmet elbírálni.

Zsámboki Anna
tankerületi igazgató

A teljes felhívást itt töltheti le.

 

Univer24

2019. március 21.

 

Az Univer24 úszáson III. helyezést értünk el. Avramucz Attila, az Univer Zrt. képviselője március 21-én az Arany János Általános Iskolában adta át a 75 000 forintos sportszerutalványt. 

 

Angol nyelvi verseny

2019. március 21.

 

Az Országos Angol nyelvi verseny megyei fordulóján Kullai Tamás 7.a osztályos tanuló IX. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Varga Rita

 

 

Cikluszáró úszóverseny Kecskeméten

2019. március 21.

 

Czeglédi Zselyke 5.b osztályos tanuló az alábbi eredményeket érte el:

100 m hátúszás           II. hely

200 m vegyesúszás    II. hely

800 m gyorsúszás      II. hely

50 m gyorsúszás         III. hely

100 m gyorsúszás       III. hely

200 m hátúszás            III. hely

Felkészítő tanárok: Nagy Zoltán, Bálint Zoltán, Bács Ferenc

 

 

Táncsikereink

2019. március 21.

 

Klauzál Kupa (Soroksár)

Szenczy Dorottya        5.b                   I. hely

 Lupócz Rézi                5.b                    I. hely csapat

XXVIII. Tánckupa (Oroszlány)

Szenczy Dorottya         5.b                   III. hely

Lupócz Rézi                   5.b                   II. hely duó,  III. hely csapat

Csávolszki Míra            5.b                    I. hely csapat

Ritmusgyakorlatok Táncversenye (Soroksár)

Szenczy Dorottya         5.b                   IV. hely

Lupócz Rézi                  5.b                      II. hely duó

 

Felkészítő tanárok: Szalai Zsófia, Ivaskó-Oroszi Bea

 

 

Univer24 úszás

2019. március 13.

 

Ötödik alkalommal rendezték meg a hétvégén Kecskeméten az Univer24 – Az úszás ünnepe elnevezésű eseményt. Az évek óta teltházas úszófesztiválon az idén egy nap alatt 2500 gyerek és felnőtt vett részt a Kecskeméti Fürdő versenyuszodájában. A két nap alatt 26 iskola csapata szállt vízbe. Velük együtt rajtoltak azok a sportolók, akik az egynapos úszás szabályai szerint 24 órán keresztül úsztak a medencében. Szombat estétől mellettük legalább hat fős váltócsapatok mérték össze erejüket 12 órás úszásban.Iskolánk III. helyezést ért el. Tovább a cikkhez.

 

Német nyelvi kommunikációs verseny – városi

2019. március 13.

 

Faragó Bulcsú 7.a II. hely 

Adácsi Bálint 7.d III. hely

Felkészítő tanár: Somodi-Simon Éva

 

 

Röplabda Európa Bajnoki Selejtező

2019. március 13.

 

Iskolánk tanulói: Kiss Bendegúz és Bogdán Bence a magyar válogatott tagjai. Részt vettek a Röplabda Európa Bajnoki Selejtezőn Mariborban (Szlovénia). A rendezvényen VI. helyezést értek el.

 

Markovics Röplabda Kupa (Szeged)

2019. március 13.

 

Babéj Hunor                5. b                  csapat I. hely

Nagy Benedek             5. b

Inoka Botond               5. e

Lisku Illés                    6. a     

Komáromi Ádám         6. a

Kardos Zoltán              6. a

Faragó Botond             6. b

Nagy Levente              6. b

Pádár Zétény               6. b

Kardos Ádám              6. d

Felkészítő tanár: Szabó István

 

Baracsi Balázs             7. c                  csapat I. hely  

Török Soma                 8 .a

Bogdán Bence             8. b                 

Kiss Bendegúz             8. c

Török Zsombor           8. c

Zoltai Bence                6. a                 

Csujok Gergely            7. c

Farkas Péter                 7. c

Szűcs Norbert              7. d

Csernák Dániel            8. a

Csordás Attila              8.b

Felkészítő tanár: Nagy Péter

 

 

 

 

 

Újévi Pénzügyőr Röplabda Kupa (Budapest)

2019. március 13.

 

Csúzdi Máté               4. a                  csapat I. hely 

Farina Dominik          4. a

Marozsi Szilárd          4 .a

Szebellédi Bátor         4. a

Szabó Roland             4. b

Szabó Zalán                4. b

 

 

 

Országos Röplabda Mini Bajnoki forduló (Szeged)

2019. március 13.

 

Komáromi Ádám       6. a                  csapat I. hely 

Faragó Botond           6. b

Kardos Zoltán             6. d

Lisku Illés                     6. a

Felkészítő tanár: Szabó István

 

 

 

Országos Röplabda Mini Bajnoki forduló (Szolnok)

2019. március 13.

 

Komáromi Ádám       6. a                  csapat I. hely 

Faragó Botond           6. b

Kardos Zoltán             6. d

Kardos Ádám             6. d

Babéj Hunor               5. b

Bóc Attila                   5. c

Oláh-Nagy Máté         5. c

Inoka Botond             5. e

Szűcs Péter                 6.a

Pádár Zétény              6. b

Nagy Levente             6. b

 

Felkészítő tanár: Szabó István

 

 

Országos Röplabda Mini Bajnoki forduló (Dunaújváros)

2019. március 13.

 

Babéj Hunor                5.b                 csapat I. hely

Nagy Benedek             5.b

Inoka Botond               5.e

Lisku Illés                    6.a      

Komáromi Ádám         6.a

Kardos Zoltán              6.a

Faragó Botond             6.b

Nagy Levente              6.b

Pádár Zétény               6.b

Kardos Ádám              6.d

Felkészítő tanár: Szabó István

 

Országos Röplabda Mini Bajnoki forduló (Kaposvár)

2019. március 13.

 

Babéj Hunor                5.b                 csapat I. hely

Nagy Benedek             5.b

Inoka Botond               5.e

Lisku Illés                    6.a      

Komáromi Ádám         6.a

Kardos Zoltán              6.a

Faragó Botond             6.b

Nagy Levente              6.b

Pádár Zétény               6.b

Kardos Ádám              6.d

Felkészítő tanár: Szabó István

 

Szeged Röplabda Kupa

2019. március 13.

 

Baracsi Balázs             7. c                  csapat I. hely  

Török Soma                 8 .a

Bogdán Bence             8. b                 

Kiss Bendegúz             8. c

Török Zsombor            8. c

Zoltai Bence                6. a                 

Csujok Gergely            7. c

Farkas Péter                 7. c

Szűcs Norbert              7. d

Csernák Dániel            8. a

Csordás Attila              8.b

Felkészítő tanár: Nagy Péter

 

 

 

Titkos Lajos Emlékverseny (röplabda)

2019. március 13.

 

Csúzdi Máté               4. a                  csapat III. hely          

Farina Dominik          4. a

Marozsi Szilárd          4 .a

Szebellédi Bátor         4. a

Szabó Roland             4. b

Szabó Zalán                4. b

Komáromi Dávid       3. a                 

Csillag Zsombor         3. a

Csikós Ábel                4. d

Felkészítő tanár: Szabó István és Szabó Márta

 

Babéj Hunor                5.b                 csapat I. hely

Nagy Benedek             5.b

Inoka Botond               5.e

Lisku Illés                    6.a      

Komáromi Ádám         6.a

Faragó Botond             6.b

Nagy Levente              6.b

Kardos Ádám              6.d

Felkészítő tanár: Szabó István

 

 

Baracsi Balázs             7. c                  csapat I. hely  

Török Soma                 8 .a

Bogdán Bence             8. b                 

Kiss Bendegúz             8. c

Török Zsombor            8. c

Zoltai Bence                6. a                 

Csujok Gergely            7. c

Farkas Péter                 7. c

Szűcs Norbert              7. d

Csernák Dániel            8. a

Csordás Attila              8.b

Felkészítő tanár: Nagy Péter

 

Dunszt Ferenc U13 Országos Mini Bajnokság I.o.

2019. március 11.

 

Babéj Hunor                5.b                 csapat I. hely

Nagy Benedek             5.b

Inoka Botond               5.e

Lisku Illés                    6.a      

Komáromi Ádám         6.a

Kardos Zoltán              6.a

Faragó Botond             6.b

Nagy Levente              6.b

Pádár Zétény               6.b

Kardos Ádám              6.d

Felkészítő tanár: Szabó István

Alapfokú szóbeli (A típusú) angol nyelvvizsga

2019. március 11.

 

Sikeres alapfokú szóbeli nyelvvizsgát tettek az alábbi tanulóink:

Szabó Petra 8.d

Kocsis Zsófia 8.d

Czeglédi Kenéz 8.b

Bencsik Adél 8.b

Felkészítő tanár: Novák Lászlóné

 

Bolyai Természettudományi Csapatverseny – országos verseny

2019. március 11.

 

 

Csíkos Benjamin 7.a, Krékity Zsombor 7.a, Schoner Gergő 7.a, Szántó Anna 7.a VIII. hely csapatban

 

 

 

MCC FIT kaland területi tehetségverseny

2019. március 11.

 

Ardeleán Vencel 4.b, Gáldonyi Lőrinc 4.b, Fruttus Gergely 4.b III. hely csapatban

Felkészítő tanár: Palincsárné Farkas Szilvia

 

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny (megyei)

2019. március 11.

 

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóján az Arany János iskola lett a 3. legeredményesebb iskola.

Lovas Tekla 5.b II. hely

Bánhegyi Barnabás 3.b, Bajáki Benedek 3.b, Erdélyi Véda 3.b II. hely csapatban

Fodor Nándor 8.c, Fodor Vencel 8.d, Török Zsombor 8.c III. hely csapatban

Felkészítő tanárok: Árvainé Fazekas Marian, Nyúl Attiláné, Gyimesi Réka, Balogné Nagy Katalin

 

 

 

 

 

Felolvasó verseny (Kecskeméti Ifjúsági Otthon)

2019. március 11.

 

Nagy Noel Zsolt 8.c II. hely

Dakó Ádám 8.c III. hely

Felkészítő tanár: Orosz Éva Andrea

 

  

 

,,KIKÖTŐ”  városi rajzverseny

2019. március 11.

 

Nagy Eszter 2.b I. hely

Bajáki Benedek 3.b II. hely

Cseh Jázmin 3.b  III. hely                 

Rigó Noémi 4.d III. hely                    

Polgár Viola 7.b különdíj                 

Felkészítő tanárok: Timbuszné Sóber Anikó, Ivicz Netta, Kovácsné Polyák Anita                     

 

 

 

Intézeti Napok az Arany János iskolában

2019. március 11.

 

1817 március 2. – Arany János születésnapja. A Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola az idei tanévben is rádiós műsorral emlékezett meg névadójáról, illetve a tanulók pedagógusaikkal együtt megkoszorúzták a költő tiszteletére elhelyezett emléktáblát a földszinti aulában.

A hagyományokhoz híven a születésnaphoz kapcsolódóan szervezték meg az iskolában ebben a tanévben is az Intézeti Napok rendezvénysorozatát. Mint mindig, most is a Szülők – Nevelők Bálja volt  az első program a sorban. A fergeteges dínomdánom február 23-án került megrendezésre, és ismételten sikeres volt a mulatság, hiszen a résztvevők száma meghaladta a 250 főt. A bálat további programok követték: műfordító verseny angol és német nyelven, sportdélutánok, szavaló- és helyesíró verseny. Talán a diáknap volt a tanulók számára a legemlékezetesebb, hiszen ezen a napon tanítás helyett mozilátogatást és játékos vetélkedőt szerveztek a pedagógusok. Az Intézeti Napok a tehetségnappal zárult március 1-jén. Az iskola legtehetségesebb tanulói mutatták be a tudásukat, a produkciók változatos skálán mozogtak: dalok a felsős énekkar előadásában, táncprodukció, zongorajáték, moderntánc, „Cicaiskola” című jelenet, keringő, szavalat, ritmikus táncelőadás, „Boszorkánytánc” dramatikus játék, aerobik, hegedű- és fuvolajáték, végezetül dalok az alsós énekkar előadásában.  A közönség vastapssal jutalmazta a fellépőket. Ismét bebizonyosodott, hogy az iskola a tehetséggondozást magas színvonalon végzi. A képek a tehetségnapon készültek.

 

 

Országos Markovics Kupa (Szeged)

2019. március 10.

 

Babéj Hunor                5. b                  csapat I. hely

Nagy Benedek             5. b

Inoka Botond               5. e

Lisku Illés                    6. a     

Komáromi Ádám         6. a

Kardos Zoltán              6. a

Faragó Botond             6. b

Nagy Levente              6. b

Pádár Zétény               6. b

Kardos Ádám              6. d

Felkészítő tanár: Szabó István

 

 

Eredményeink úszásban

2019. március 01.

 

Mohay Janka 3.b osztályos tanuló I. helyezést ért el az alábbi versenyeken:

Diákolimpia megyei döntő

Bácsvíz Kupa úszóverseny

Ezen kívül az Aranyhomok Kupa legeredményesebb lány úszója.

Edző: Bács Ferenc

 

 

Házi matematikaverseny (Katona József Gimnázium)

2019. március 01.

 

Csíkos Benjamin                     7.a                   III. hely

Felkészítő tanár: Szalontai Mária

 

 

Országos Történelmi Tanulmányi Verseny – megyei forduló

2019. március 01.

 

Dakó Ádám                             8.c                   I. hely

Felkészítő tanár: Hajagos Anikó

 

 

 

Bolyai Természettudományi Csapatverseny

2019. március 01.

 

Csíkós Benjamin                     7.a                   csapat I. hely

Krékity Zsombor                      7.a

Schoner Gergő                         7.a

Szántó Anna                            7.a

A 7. évfolyam legeredményesebb csapatának felkészítő tanárai: Szalontai Mária, Szekeresné Makay Éva, Nagy Tamás

Az iskola által benevezett csapatok száma és teljesítménye alapján a tanári fődíjat Szekeresné Makay Éva kapta.

 

 

 

 

Előző oldal

angol

English

Védőháló

Diavetítés

NFU ESZA Széchenyi Terv mtm Tehetségpont Ökoiskola Határtalanul európai iskolagyümölcs-program Digitális témahét xclass Fenntarthatósági témahét Digitális Témahét 2018 Digitális Témahét 2019 Digitális Témahét 2020

Minden jog fenntartva © 2014 Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola

Cím: 6000 Kecskemét, Lunkányi János u.10.

Telefonszám: 76/478-557, 76/508-333. Tel. és fax: 76/478-549

E-mail: igazgato@keszeiskola.hu

Készítette: Szabó András