🌳 Szakmai műhelymunkák, beszámolók 🌳

2023-2024.

A világ legnagyobb tanórája (2023. október 2-6. )

Az ENSZ 2015-ben indította útjára a Világ Legnagyobb Tanórája nemzetközi oktatóprogramot azzal a szándékkal, hogy a diákok világszerte megismerjék az ENSZ 17 fenntartható fejlődési célját. A kezdeményezés partnerei az UNICEF és az UNESCO.
Magyarország a szervezők felkérésére kezdetektől csatlakozott a projekthez. Az idei program a Belügyminisztérium támogatásával és a Pont Velem Nonprofit Kft. szervezésében 2023. október 2-6. között valósult meg. Kiemelt témája ebben az évben a 10. globális cél, az egyenlőtlenségek csökkentése volt.

Erdei iskola (2023. szeptember 11-15. )

A hatodik évfolyam 85 tanulója 2023. szeptember 11-15. között a Vackor Vár Erdei Iskola minősített programján vett részt.

„A természet és az ember kapcsolata” program keretében többek között természet- és környezetvédelemmel, fenntartható erdőgazdálkodással, vadászattal, vadgazdálkodással, népi gyógymódokkal foglalkoztak. Az egészséges táplálkozás témakörben ehető erdei gyümölcsöket kóstoltak, majd kenyérkét dagasztottak, melyet kemencében sütöttek ki.

Erdei tízpróbán, tájfutáson, íjászaton mérték össze erejüket. Különleges élményt nyújtott az éjszakai kódorgás, csillagles, és a zseblámpa-mentes bátorságpróba.