fejlec

Tehetséggondozó program valósult meg „Szárnyalás a robotokkal” címmel az Arany János Általános Iskolában

 

A Lakótelepi Gyermekekért Alapítvány vissza nem térítendő támogatásban részesült az „Innovatív tanulási környezet kialakítása és komplex tehetségsegítő programok megvalósítása” pályázati konstrukció keretén belül. A támogatott program azonosító száma NTP-INNOV-21-0067, a támogatás mértéke 1.145.000 Ft.

 

Az Arany János Iskolában megvalósult, „Szárnyalás a robotokkal” című tehetségműhely céljaként a szakmai megvalósítók a beválogatott tehetségek logikai-matematikai, digitális és természettudományos kompetenciáinak fejlesztését tűzték ki.

 

A 2021. november – 2022. november közötti időszakban lebonyolított tehetségműhely foglalkozásain résztvevő 12 tanuló vett részt.

A foglalkozásokon az ipar, az autógyártás, a mezőgazdaság, az egészségügy területein alkalmazható robotok témájából kiindulva ismerkedtek meg a résztvevők a robotok sokrétű alkalmazási területeivel, munkavégzésben betöltött szerepével. A robotika alkalmazási területeinek kecskeméti vonatkozásait csoportmunkában térképezték fel. Virtuális látogatáson vettek részt a Mercedes gyárban és a Neumann János Egyetemen, amely alkalmak a tehetségígéretek pályaorientációját is segítették.

A tehetségműhely foglalkozásain összetett programozási feladatokat oldottak meg a tanulók egy-egy magyarországi nevezetességhez kapcsolódóan (Budai vár meghódítása, turulmadár szárnyalása). Kutatómunkát végeztek Magyarország nevezetességeiről, majd közösen kiválasztották azokat a nevezetességeket, amelyek köré a programozási feladat kerettörténetét felépítették. Megépítették a projektfeladatokhoz kapcsolódó pályákat, robotokat, a szenzorok használatával. Mindeközben a problémamegoldó gondolkodásuk, kezdeményezőképességük, vállalkozói kompetenciájuk, kreativitásuk, fantáziájuk, nyelvi kifejezőképességük is fejlődött, szókincsük bővült.

A szülők, hozzátartozók bevonásával megvalósult interaktív foglalkozáson a tehetségígéretek által előkészített pályák kerültek bemutatásra, a szülő-gyermek párosok a választott pályának megfelelően továbbfejlesztették, átalakították az előre megépített alaprobotokat. A párosok felnőtt tagjai a tehetségígéretek, mint „irányítók” segítségével végigvezették a robotokat a megépített pályákon.

A Puli Space csapat foglalkozásán űrkutatás alapjaival, egy bolygókutató jármű felépítésével ismerkedtek meg.

A program tehetségnappal zárult, ahol a meghívott vendégek kipróbálták az elkészült robotokat, pályákat. A nyilvánosság előtti bemutatkozás a résztvevők kommunikációs képességét, a nyelvi kifejezőképességét fejlesztette, lehetőséget adott a siker átélésére, amely a résztvevők magabiztosságát, motivációját, önbizalmát is növelte.

 

A pályázat a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósult meg.

       

 

 

 

 

Galériánk:

 

angol

English

Védőháló

Diavetítés

NFU ESZA Széchenyi Terv mtm ETP Tehetségpont Ökoiskola Határtalanul Megvalósult a Magyar Kormány támogatásával európai iskolagyümölcs-program Digitális témahét xclass Fenntarthatósági témahét Digitális Témahét 2018 Digitális Témahét 2019 Digitális Témahét 2020

Minden jog fenntartva © 2014 Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola

Cím: 6000 Kecskemét, Lunkányi János u.10.

Telefonszám: 76/478-557, 76/508-333. Tel. és fax: 76/478-549

E-mail: igazgato@keszeiskola.hu

Készítette: Szabó András