„Aranyos” Megyei Sakkbajnokság

A verseny fővédnöke:

Zsámboki Anna, a Kecskeméti Tankerületi Központ igazgatója

Az Arany János Általános Iskola 7. éve rendezi meg az „Aranyos” Megyei Sakkbajnokságot.

„A sakk összeköt minket.Chess connects us”.

Ünnepeljük a sakkot a világ minden pontján, mert hiszünk benne, hogy segíti a pozitív közösségek kialakulását, és gazdagítja a gyermekek oktatását!

A verseny célja: Az általános iskolás sakkozóknak versenylehetőség biztosítása.

A verseny résztvevői: Általános iskolák tanulói

Mindenki nevezhet, első osztályostól a nyolcadik osztályosig, a résztvevők között korcsoportokat alakítunk ki.

Ideje: 2019. november 16. szombat 9:00 óra

Ünnepélyes eredményhirdetés: 16:30 órakor várható (tervezett)

Jelentkezés a versenyre: 2019. november 7-ig. (E-mail cím: aranyj@keszeiskola.hu).  A mellékelt jelentkezési lapot tanulónként legyenek szívesek kitölteni és határidőre visszaküldeni.

Regisztrálás a verseny napján: 08:15-től 08:45–ig történik.

Díjazás: 1-3. hely érem, oklevél és egyéb meglepetések

4-6. hely oklevél és egyéb meglepetések                 A legeredményesebb iskola nyeri el a serleget.

Helye: Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola, Kecskemét, Lunkányi János u. 10.

Nevezési díj: A verseny napján 1200 Ft.

Versenybíró: Nádor Csaba

Versenyforma: több fordulós, svájci rendszerű verseny. Az első korcsoportban 6 forduló a többi korcsoportban 7 fordulóban mérik össze tudásukat a tanulók. Gondolkodási idő 15-15 perc, versenyóra használattal, Rapid szabály szerint. A kecskeméti szuper döntőre a korcsoportok legjobbjai nevezhetnek a helyszínen a versenybírónál. Ők 10-10 perces gondolkodási idővel körmérkőzésen döntik el egy más között ki lesz a kecskeméti szuperbajnok. Ha ezen a körmérkőzésen nem születik meg a bajnok, akkor további körmérkőzések lesznek 5-5 perces gondolkodási idővel.

Versenyszámok:

1. alsó tagozatos (1-2. évfolyam) lány és fiú
  2. alsó tagozatos (3-4. évfolyam) lány és fiú
  1. felső tagozatos (7-8. évfolyam) lány és fiú

A helyezések eldöntése:
a helyezések sorrendjét a mérkőzéseken elért játszmapontok összege határozza meg. Holtverseny esetén elsősorban a Buchholz értékelés, másodsorban a progresszív érték, harmadsorban a Berger – Sonneborn számítás dönt, negyedsorban teljesítménymutató (TPR). Ha mindegyik azonos, akkor sorsolás dönt.

A verseny szervezői:

Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Minősített Tehetséggondozó Műhely

Nádor Csaba versenybíró, sakkoktató

SAKKOZZ VELEM!

Szeretettel várunk az Arany János iskolába!

Kecskemét, 2019. október 18.

Lovrity Sándorné                                             Nádor Csaba

intézményvezető                                       versenybíró, sakkoktató