fejlec
Felsős tábor

2019. február 26.

 

Kedvcsinálónak néhány kép a tavalyi felsős táborból.

További képek.

A tábor leírása itt tölthető le.

 

,,Házasság hete” rajzpályázat

2019. február 20.

 

Molnár Zsófia 4.d I. hely
Kócsó Laura 5.c I. hely
Krajcsi Zolna 3.b III .hely
Dániel Viktória 1.c különdíj
Felkészítő tanár: Timbuszné Sóber Anikó, Kovácsné Polyák Anita, Fölföldi Anikó

 

 

,,Csak Kecskemét példáját kell utánozni” művészettörténeti verseny

2019. február 20.

 

Szűcs Norbert 7.d        csapat VI. hely
Szlanka Szindi 7.d
Vanyúr Adrienn 7.d
Felkészítő tanár: Orosz Andrea, Timbuszné Sóber Anikó

 

 

 

Sikereink labdarúgásban

2019. február 20.

 

Dóka Dávid 5.b osztályos tanulónk az alábbi versenyeken vett részt:

Kecskeméti Labdarúgó Akadémia Aréna Mikulás Torna  I. hely

Szilárdy Labdarúgó Torna I. hely

XIV. Elekes Emléktorna IV. hely

Sátor Kupa V. hely

Felkészítő tanár: Tolbavetz Tamás

 

 

 

Alapfokú szóbeli (A típusú) angol nyelvvizsga

2019. február 20.

Sikeres alapfokú szóbeli nyelvvizsgát tettek az alábbi tanulóink:

Ambrózy Eszter          8.b

Hégely Hanna              8.b

Csordás Attila              8.b

Szloboda Réka             8.b

Rácz Botond                8.c

Szabó Petra                  8.c

Bohács Enikő              8.d      

Szőke-Tóth Norisz       8.d

Varga Zsófia                8.d

Felkészítő tanár: Novák Lászlóné

 

 

 

 

8. Arany János Regionális Matematikaverseny – versenykiírás

2019. február 19.

 

Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola immár 8. éve hirdeti meg alsó tagozatos tanulmányi versenyét, az Aranyos János Regionális Matematikaversenyt. Ebben a tanévben is meghívott vendégeink Balatonfüred – Debrecen – Szolnok város általános iskolás tanulói is.

verseny időpontja2019. 03. 26. kedd 15 óra Érkezés: 14:45 órára

Helyszíne: Arany János Általános Iskola Kecskemét, Lunkányi János utca 10.

Nevezési határidő2019. 03. 13.

 

A nevezés módja: a jelentkezési lap kitöltésével elektronikusan aranyj@keszeiskola.hu e-mail címen. A jelentkezési lap itt tölthető le.

A teljes versenyfelhívást itt olvashatja el.

 

27. Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékverseny – versenykiírás

2019. február 19.

 

Az elmúlt évek hagyományaihoz híven ebben az évben ismét megrendezzük iskolánkban a 27.Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékversenyt 5-8. osztályos tanulók számára. Ebben a tanévben is meghívott vendégeink Balatonfüred – Debrecen – Szolnok város általános iskolás tanulói is. Az emlékverseny országos meghirdetésű akkreditált tanulmányi verseny.

A verseny időpontja: 2019. március 26. kedd 15 óra

A nevezés módja: a jelentkezési lap kitöltésével elektronikusan aranyj@keszeiskola.hu  e-mail címen. A jelentkezési lap itt tölthető le.

Nevezési határidő: 2019. március 13. A versenyre jelentkezés határidejét legyenek szívesek betartani.

Korcsoport: 5-8. osztály

A teljes versenyfelhívást itt olvashatja el.

 

Tehetségnap

2019. február 14.

 

TEHETSÉGNAP

 

Időpontja: 2019. március 1. 17-19 óra

Helyszín: Kocsis Pál Mezőgazdasági Szakközépiskola és Szakképző Intézet Díszterme

6000 Kecskemét, Szent Imre utca 9.

Belépőjegy: 300 Ft/fő (a fellépő tanulók számára ingyenes)  

Jegyek vásárlása:

 

Mindenkit szeretettel várunk!

Szervezők

 

Bács-Kiskun megye diákolimpiai bajnokait köszöntötték

2019. január 18.

 

A 2017/18-as tanév diákolimpiai rendezvényein legkiemelkedőbben szerepelt Bács-Kiskun megyei köznevelési intézményeket, sportolókat és felkészítőiket köszöntötték 2019. január 18-án, pénteken a Megyeháza dísztermében. A Bács-Kiskun megyei legeredményesebb általános iskolája díjat a Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola, mint intézmény, ezen belül pedig az Arany János Általános Iskola és a Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola közösen kapta meg, a megye legeredményesebb középiskolája pedig a Bolyai János Gimnázium lett. Tovább a cikkre.

 

 

,,Aranyos” Megyei Sakkbajnokság

2019. január 18.

 

Immár hatodik alkalommal rendezték meg az Arany János Általános Iskolában a megyei „ARANYOS” sakkbajnokságot. A rendezvény fővédnöke Zsámboki Anna a kecskeméti tankerület igazgatója volt. A versenyen összesen 18 általános iskolából 141 tanuló mérte össze a tudását, négy korcsoportban. Tovább a cikkre.

 

Iskolánk díjazott tanulói

 

További képek

 

,,Aranyos” Megyei Sakkbajnokság eredményei

2019. január 17.

 

A 2019. január 12-én iskolánkban megrendezett megyei sakkbajnokság eredményei az alábbi linkeken tekinthetőek meg.

1-2. osztály.

3-4. osztály/I.

3-4. osztály/II.

3-4. osztály/összesített

5-6. osztály

7-8. osztály

 

IMG_9463

IMG_9463

 

Városi angol nyelvi verseny

2019. január 11.

 

Krékity Zsombor 7.a V. hely
Felkészítő tanár: Varga Rita

 

 

VI. Roma-magyar Diák Kulturális Fesztivál (Ifjúsági Otthon) vers- és prózamondó verseny

2019. január 11.

 

Zakar Béla 7.c           II. hely
Felkészítő tanár: Novák Lászlóné

 

 

Országos Röplabda Verseny (Dunaújváros)

2019. január 07.

 

Bogdán Bence            8.b                   csapat I. hely

Kiss Bendegúz           8.c

Baracsi Balázs            7.c

Török Soma                8.c

Török Zsombor           8.c

Csordás Attila            8.b

Csernák Dániel           8.a

Szűcs Norbert             7.d

Farkas Péter                7.c

Zoltai Bence               6.a

Csujok Gergely           7.c

Felkészítő tanár: Nagy Péter

 

 

KESI legeredményesebb kézilabdázója 2017/2018. 

2019. január 07.

 

Péli Adél                     4.b                                                     

Felkészítő tanár: Kisjuhász Petra

 

 

Magyar látványtánc – EB

2019. január 07.

 

Tóth Katarina 5.d             I. hely

Járvás Nóra 5.c                 I. hely

Hojsza Anna  8.c               I. hely

Lázity Alexandra 8.c        I. hely

Felkészítő: Darányi Attila

 

 

Bács-Kiskun Megyei Matematikaverseny

2019. január 07.

 

Bánhegyi Barnabás     3.b                   II. hely

Csíkos Benjamin          7.a                   IV. hely

Oláh-Nagy Máté          5.c                   IX. hely

Felkészítő tanár: Nyúl Attiláné, Szalontai Mária, Gyimesi Réka

 

 

Dunszt Ferenc Fiú U13 Országos Mini Bajnokság

2019. január 07.

 

Lisku Illés                   6.a       csapat I. hely

Komáromi Ádám         6.a

Faragó Botond             6.b

Kardos Zoltán              6.d

Kardos Ádám              6.d

Nagy Levente              6.b

Babély Hunor              5.b

Szűcs Péter                  6.a

Pádár Zétény               6.b

Nagy Benedek             5.b

Oláh-Nagy Máté          5.c

Felkészítő tanár: Szabó István

 

 

Atlétika Ügyességi Csapatbajnokság országos döntő

2019. január 07.

 

Vidács Dorina             8.a       csapat IV. hely

Szabó Petra                8.c

Vidács Nelli                 8.c

Felkészítő tanár: Szabó István

 

 

Bogdán Bence             8.b       csapat VI. hely

Hrabovszky Richárd     8.d

Lisku Andor Rafael      8.a

Rácz Botond                8.c

Felkészítő tanárok: Szabó István, Nagy Péter

 

 

Atlétika Ügyességi Csapatbajnokság megyei döntő

2019. január 07.

 

Súlylökés

 

Kiss Bendegúz            8.c       csapat II. hely

Lisku Andor Rafael      8.a

Bogdán Bence             8.b                             

Rácz Botond                8.c

 

 

Vidács Dorina              8.a       csapat II. hely

Bencsik Adél               8.b

Szabó Petra                  8.c

Vidács Nelli                 8.c

Felkészítő tanárok: Szabó István, Nagy Péter

 

 

Távolugrás

 

Kiss Bendegúz             8.c       csapat II. hely

Baracsi Balázs             7.c

Bogdán Bence             8.b

Rácz Botond                8.c

Felkészítő tanárok: Szabó István, Nagy Péter

 

 

10×200 m váltó

 

Kiss Bendegúz             8.c       csapat II. hely

Hojsza Anna                8.c

Tantó Vivien               8.b

Bogdán Bence             8.b

Rácz Botond                8.c

Felkészítő tanárok: Szabó István, Nagy Péter

 

 

 

 

,,Játszva gondolkodj” városi logikaverseny

2019. január 07.

 

A „Játszva gondolkodj!” logikaversenyen mérték össze tudásukat a város tehetséges tanulói a Vásárhelyi iskolában. Az Arany János Általános Iskola diákjainak minden évfolyamon sikerült dobogós helyet szerezni. Eredményeikre mind az alsó, mind a felső tagozaton méltán lehetnek büszkék:

Fogl Noel, 2.a, II. hely (Amőba)

Kanizsai-Nagy Zétény, 3.c, II. hely (Malom)

Szűcs Viktória, 4.a, III. hely (Sudoku)

Szenczy Dorottya, 5.b, III. hely (Amőba)

Szloboda Adél, 6.b, III. hely (Sudoku)

Csíkos Benjamin, 7.a, II. hely (Francia sakk)

Fodor Vencel, 8.d, I. hely (Sudoku)

III. helyezést értek el csapatban: Acsádi Péter 1.b, Balla Vince 1.b és Hrabovszky Zétény 1.b

Felkészítő tanárok: Berla Krisztina, Bálintné Mészáros Mónika, Szőkéné Szabó Gabriella, Modok Gáborné, Balogné Nagy Katalin, Gyimesi Réka, Szalontai Mária

 

        

 

,,Állatok hónapja” városi rajzverseny

2019. január 07.

 

Tóth Bálint                  3.a                   I. hely 

Felkészítő tanár: Bardóczky Judit

 

 

Elsősegélynyújtó verseny

2019. január 07.

 

Vanyúr Adrienn          7.d                   csapat XIV. hely

Ragyina Tamara           7.d

Faragó-Tóth Flóra        6.c

Bársony Réka              6.c

Felkészítő tanár: Feczák Lászlóné

 

 

Bolyai Megyei Anyanyelvi Csapatverseny

2019. január 07.

 

Ackermann Mór          3.c                   csapat VI. hely

Kalán Bence                3.c

Sóber Gergő                3.c

Vén Anna                    3.c

Felkészítő tanár: Berla Krisztina

 

 

Elsősegély Nap – Elsősegélynyújtó verseny (Fülöpszállás)

2019. január 07.

 

Lovas Tekla                5.b                   csapat V. hely

Lupótz Rézi                 5.b

Csávolszki Míra           5.b

Szenczy Dorottya         5.b

Felkészítő tanár: Feczák Lászlóné

 

 

Bolyai Matematika Megyei Csapatverseny

2019. január 07.

 

Gergely Gábor             8.c                   csapat IV. hely

Fodor Nándor              8.c

Lisku Andor Rafael      8.a

Csernák Dániel            8.a

Felkészítő tanár: Balogné Nagy Katalin

 

 

Farkas Petra                 7.c                   csapat IV. hely

Zakar Bence                7.c

Baracsi Balázs             7.c

Molnár Bence              7.c

Felkészítő tanár: Szalontai Mária

 

 

 

Bánhegyi Barnabás      3.b                   csapat VI. hely

Somodi István Márk     3.b

Végh Napsugár            3.b

Bajáki Benedek            3.b

Felkészítő tanár: Nyúl Attiláné

 

 

Balatonfüredi országos logikaverseny

2019. január 07.

 

Lisku Andor Rafael    8.a                csapat II. hely           

Fodor Nándor             8.c

Fodor Vencel              8.d

Felkészítő tanár: Balogné Nagy Katalin

 

 

 

Fodor Barnabás          6.c                 csapat III. hely

Halmos Csongor         6.d

Béla Kamilla               6.d

Felkészítő tanár: Gyimesi Réka

 

 

Újabb ,,Aranyos” sikerek

2018. december 19.

 

 

 

 

A Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola tanulói ismét büszkék lehetnek eredményeikre. A Kecskeméti Bolyai János Gimnázium által meghirdetett területi tehetséggondozó versenyen ismét szép sikereket értek el több területen is. Tovább a cikkre.

 

 

,,Aranyos” Kóstolgató az Aranyban

2018. december 10.

 

 

Az ,,Aranyos” Kóstolgató programfüzete letölthető az alábbi linken.

 

,,Aranyos” Megyei Sakkbajnokság

2018. november 30.

 

„Aranyos” Megyei Sakkbajnokság

 

A verseny fővédnöke:

Zsámboki Anna, a Kecskeméti Tankerületi Központ igazgatója

  

Az Arany János Általános Iskola 6. éve rendezi meg az „Aranyos” Megyei Sakkbajnokságot.

 

A verseny célja: Az általános iskolás sakkozóknak versenylehetőség biztosítása.

 

A verseny résztvevői: Általános iskolák tanulói

Mindenki nevezhet, első osztályostól a nyolcadik osztályosig, a résztvevők között korcsoportokat alakítunk ki.

 

Ideje: 2019. január 12. szombat 9:00 óra

Ünnepélyes eredményhirdetés: 16:30 órakor várható (tervezett)

 

Jelentkezés a versenyre: 2018. december 20-ig (E-mail cím: aranyj@keszeiskola.hu).

A letölthető  jelentkezési lapot tanulónként legyenek szívesek kitölteni és határidőre visszaküldeni.

 

Regisztrálás a verseny napján: 08:15-től 08:45–ig történik.
Tovább a teljes kiírásra.

 

,,Karácsonyi Kavalkád”

2018. november 23.

 

 

Tanév rendje

 

A 2018/2019-es tanév rendje az alábbi linken tekinthető meg.

 

,,ARANYOS” KÓSTOLGATÓ

2018. november 10.

 

Alkossunk ÖKO-san!

Szeretettel hívjuk és várjuk az érdeklődő szülőket gyermekeikkel együtt az

„ARANYOS” KÓSTOLGATÓ

keretein belül megrendezett

kézműves foglalkozásunkra 2018. november 14-én 16:30-tól az Arany János Általános Iskola kémiai előadótermébe!

 

 

Jubileumi széchenyivárosi fesztivál

2018. szeptember 05.

 

 

Tanévnyitó

2018. augusztus 29.

 

TANÉVNYITÓ ÜNNEPÉLY

 2018. augusztus 31-én

pénteken 18 órakor

 Kérjük a 6. osztályosokat, hogy  17:30-ra jöjjenek.

 

Tankönyvosztás

2018. augusztus 15.

A tornateremben lehet átvenni a könyveket a következő időbeosztás szerint:

(Célszerű a hátsó kapun keresztül a tornatermi bejárót használni.)

 

augusztus 23. csütörtök:      

8.a             9:00 – 10:00

8.b           10:00 – 11:00

8.c           11:00 – 12:00

8.d           12:00 – 13:00

 

augusztus 24. péntek:           

7.a            9:00 – 10:00

7.b          10:00 – 11:00

7.c          11:00 – 12:00

7.d           12:00 – 13:00

 

augusztus 27. hétfő:             

6.a           9:00 – 10:00

6.b         10:00 – 11:00

6.c         11:00 – 12:00

6.d         12:00 – 13:00

6.e         13:00 – 14:00

 

augusztus 28. kedd:              

5.a            9:00 – 10:00

5.b          10:00 – 11:00

5.c          11:00 – 12:00

5.d          12:00 – 13:00

5.e           13:00 – 14:00

 

Az 1. osztályosoknak a szülői értekezleten (27-én), a 2-4. osztályos tanulóknak az évnyitón vagy az első tanítási napon az osztályfőnökök adják át a könyveket.

 

 

Jutalmazták a Kecskeméti Nagy Sportágválasztóra legjobban mozgósító iskolákat

2018. július 02.

 

2018. június 8-án, a Kecskeméti Sportegyesületek Szövetsége rendezésében ismét nagy sikert aratott a Kecskeméti Nagy Sportágválasztó immár nyolcadik alkalommal. Ebben az évben a legtöbb diákot mozgósító versenyfelhívásban hármas holtverseny született az első helyen. Tovább a cikkre…

 

Kitűnő tanulók 2017-2018.

2018. június 15.

 

A 2017 – 2018-as tanév kitűnő tanulóinak listáját az alábbi linken tekinthetik meg: Kitűnő tanulók 2017-2018.

 

 VI. Pünkösdi Astron Utánpótlás Kézilabda Torna

2018. június 15.

 

Lipóth Botond Károly     1.b             U7 korosztály III. hely (csapatban)

                                                               U8 korosztály III. hely (csapatban)

 

 ASI Kézilabda Kupa

2018. június 15.

 

Lipóth Botond Károly    1.b         U7 korosztály I. hely (csapatban)

 

 

Aranyos kosárpalánták

2018. június 15.

 

További képek

 

 Strandröplabda Diákolimpia

2018. június 15.

 

Lakatos Leonárd                              8.c          I. hely   (csapat)              

Bogdán Bence                                  7.b        

 

Mócza  Máté                                    8.a          III. hely (csapat)

Kiss Bendegúz                                  7.c         

 

K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi verseny

2018. június 15.

A regionális döntőben az AGYTURBÓK csapat IV. helyezést ért el, az ARANYTALLÉROK csapat pedig V. helyet szerzett.

AGYTURBÓK:

Kanizsai-Nagy Zétény     2.c

Ackermann Mór               2.c

Dániel Dávid                   2.c

Fekete Jázmin Csenge   2.c

 

 

ARANYTALLÉROK:

Német Donát          2.a

Mencel Milán          2.a

Bende Ramóna      2.a

Füle Laura              2.a

 

 

 

Atlétika diákolimpia pályabajnokság – városi

2018. június 15.

 

4×100 m váltófutás

 

Bende Tamás             7.a       I. hely csapat

Székely Zsombor       8.b 

Rácz Botond               7.c          

Mócza Máté               8.a                              

 

 

A képen: Bende Tamás, Székely Zsombor, Rácz Botond és Mócza Máté

 

 

Boomfutás

 

Lőrik Szabolcs           8.a III. hely

 

 

4×1000 m váltófutás

 

Hrabovszky Richárd              7.d       III. hely csapat

Zelei Soma                             7.d              

Kiss Bendegúz                       7.c                              

Czingráber Márk                    8.b                  

 

A képen: Hrabovszky Richárd, Zelei Soma, Kiss Bendegúz és Czingráber Márk

 

4×600 m váltófutásban, távolugrásban és öttusa csapatversenyben (Lánchíd iskola csapatával) Harkai Orsolya 8.b I. helyezett lett.

 

 

Atlétika többpróba

 

Öttusa csapatverseny

Mócza Máté               8.a       I. hely csapat                              

Lőrik Szabolcs           8.a       

Czingráber Márk        8.b                             

Székely Zsombor       8.b                             

Szabadi András          8.c                              

 

A képen: Mócza Máté, Lőrik Szabolcs, Czingráber Márk, Székely Zsombor és Szabadi András

 

Öttusa egyéni összetettben

 

Mócza Máté               8.a       III. hely                     

 

      

 

 

 

Atlétika diákolimpia pályabajnokság – megyei

2018. június 15.

 

 

4×100 m váltófutás

 

Mócza Máté               8.a       II. hely csapat   

Lőrik Szabolcs           8.a                           

Bende Tamás              7.a                              

Rácz Botond               7.c                        

 

 

A képen: Mócza Máté Lőrik Szabolcs, Bende Tamás és Rácz Botond

 

Távolugrás

Harkai Orsolya           8.b       egyéni III. hely   

 

 

Öttusa

 

Mócza Máté               8.a       III. hely csapat   

Lőrik Szabolcs           8.a                          

Székely Zsombor       8.b                             

Szabadi András          8.c                              

Rácz Botond               7.c                              

 

 

 A képen: Mócza Máté, Lőrik Szabolcs, Székely Zsombor, Szabadi András és Rácz Botond

 

Öttusa egyéni összetett

 

Mócza Máté               8.a       III. hely 

 

 

                  

Zsíros Kupa – kosárlabda

2018. június 15.

 

Gera Viktor 4.e  osztályos tanulónk  II. helyezést ért el.

 

 

Lovasverseny – regionális

2018. június 15.

 

Kiss Izabella Sára 4.e osztályos tanulónk III. helyezést ért el.

 

 

 

 

Kosárlabda – megyei válogatottak tornája – regionális verseny

2018. június 15.

 

Nagy Zsófia és Gera Viktor 4.e osztályos tanulóink az I. helyezést érték el.         

 

A képen: Nagy Zsófia és Gera Viktor

 

Országos Logikaverseny

2018. június 15.

 

Bajáki Benedek 2.b  osztályos tanulónk XVI. helyezést ért el az Országos Logikaversenyen.

 

 

 

,,A születésnap ünnepe” városi rajzpályázat

2018. június 15.

 

A pályázaton Komáromi Dávid 2.a osztályos tanulónk különdíjat kapott.         

 

 

MathiÁSZ-matekÁSZ

2018. június 15.

 

Eredményeink:

Hajagos Norton          4.a       I. hely      

Oláh-Nagy Máté        4.c       VI. hely      

Bánhegyi Nándor       4.c       X. hely

 

A képen: Hajagos Norton, Oláh-Nagy Máté és Bánhegyi Nándor

 

 

Tudásbajnokság

2018. június 15.

 

Anyanyelv

 

Ordasi Luca                           2.b       II. hely

Bánhegyi Nándor                   4.c       II. hely

Horváth Angéla                     4.c       III. hely

 

A képen: Bánhegyi Nándor, Ordasi Luca és Horváth Angéla

Matematika

 

Hajagos Norton          4.a                   II. hely

Apró Márta                4.e                   III. hely          

Lovas Tekla               4.b                   V. hely

Bánhegyi Nándor       4.c                   VII. hely        

 

A képen: Hajagos Norton, Apró Márta, Lovas Tekla és Bánhegyi Nándor

 

Angol nyelv 

 

Apró Márta                4.e                   VIII. hely       

Tóth Enikő                 4.c                   IX. hely

Csillag Levente          6.a                   X. hely           

 

A képen: Apró Márta, Tóth Enikő és Csillag Levente

 

Környezetismeret

 

Bíró Maja                   4.c                   VI. hely         

 

 

 

Béke helyesíró verseny

2018. június 15.

 

Eredményeink:

 

Horváth Katalin         2.b       III. hely 

Bánhegyi Nándor       4.c       III. hely

Ackermann Mór         2.c       IV. hely         

 

A képen: Ackermann Mór, Horváth Katalin, Bánhegyi Nándor

 

Röplabda Diákolimpia – országos döntő 

2018. június 15.

 

Csapatunk I. helyezést ért el a IV. korcsoportban.

 

A képen: Lakatos Leonárd, Mócza Máté, Bicskei Leo, Bogdán Bence, Baracsi Balázs, Szabadi András, Kiss Bendegúz, Csernák Dániel

Alsó sor: Csordás Attila, Török Soma és Török Zsombor

 

Röplabda Diákolimpia – országos döntő 

2018. június 15.

 

Csapatunk II. helyezést ért el a III. korcsoportban.

 

A képen: Fekete Zsombor, Zoltai Bence, Baracsi Balázs, Szűcs Norbert, Nagy Benedek, Lisku Illés

Alsó sor: Nagy Levente, Komáromi Ádám, Csujok Gergely, Faragó Botond, Farkas Péter és Kardos Zoltán

 

FIT MCC Fiatal Tehetség Program – országos verseny

2018. június 15.

 

Az országos versenyen a 4.e osztály csapata I. helyezést ért el.

 

A képen: Garics Bálint, Gera Viktor és Inoka Botond

 

Versmondók Találkozója

2018. június 15.

 

A városi versenyen Dániel Dávid 2.c osztályos tanulónk ezüst díjat kapott.

 

 

Magyar Látványtánc Országos Bajnokság

2018. június 15.

 

Hojsza Anna 7.c osztályos tanulónk I. helyezést ért el.

 

 

XXVIII. Gyermek és Ifjúsági Országos Néptáncfesztivál

2018. június 15.

 

A XXVIII. Gyermek és Ifjúsági Országos Néptáncfesztiválon Apró Márta  4.e osztályos tanulónkezüst minősítést szerzett.

 

 

Grafikai Tárlat 2018.

2018. május 25.

 

Az országos versenyen Kullai Tamás 6.a osztályos tanulónk II. helyezést ért el.

 

Arany János Matematikaverseny

2018. május 25.

 

A versenyen az alábbi helyezéseket értük el.

Bánhegyi Nándor 4.c I. hely

Hajagos Norton 4.a II. hely

Apró Márta 4.e IV. hely

Mencel Milán 2.a V. hely

 

A képen: Mencel Milán, Hajagos Norton, Bánhegyi Nándor és Apró Márta

 

26. Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékverseny

2018. május 25.

 

A Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékversenyen az alábbi csapataink I. helyezéstértek el.

 

5. évfolyam

A képen: Fodor Barnabás, Varga Botond és Krammer Áron

 

6. évfolyam

A képen: Nagy Benedek, Fekete Zsombor és Csíkos Benjamin

 

7. évfolyam

A képen: Gergely Gábor, Czeglédi Kenéz és Fodor Nándor

 

8. évfolyam

A képen: Kis Botond, Kis Dorottya és Matuszka Máté

Egyéniben az alábbi eredmények születtek:

Csíkos Benjamin 6.a I. hely

Gergely Gábor 7.c I. hely

Kis Botond 8.a I. hely

Kis Dorottya 8.a II. hely

Czeglédi Kenéz 7.b II. hely

Fodor Nándor 7.c II. hely

Nagy Benedek 6.c II. hely

Fodor Barnabás 5.c II. hely

Krammer Áron 5.b III. hely

Varga Botond 5.d III. hely

Csőszi Kristóf 6.a IV. hely

Halasi Ákos 8.a V. hely

Rigó Viktória 5.e VI. hely 

 

 

 

TALENT  díjasok:

Matuszka Máté 8.b

Fekete Zsombor 6.c

 

 

26. Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékverseny – eredmények

2018. május 11.

 

A 26. Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékverseny egyéni eredményei az alábbi linkeken tölthetőek le:

5. osztály

6. osztály

7. osztály

8. osztály

 

26. Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékverseny – díjátadó

2018. május 10.

 

 

A Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola 26. alkalommal rendezte meg a Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékversenyét, az intézmény egykori igazgatójának emléke előtt tisztelegve. Az eredményhirdetést 2018. május 9-én, szerdán délután tartották a házigazda iskolában. Az országos versenyt Szemereyné Pataki Klaudia polgármester asszony fővédnöksége alatt rendezte meg az Európai Tehetségpont iskola. Tovább a cikkre…

 

 

Angol nyelvi ügyeskedő

2018. május 08.

 

Az „Angol nyelvi ügyeskedő” városi versenyen az alábbi eredményeink születtek:

Rigó Viktória 5.e II. hely

Kullai Tamás 6.a II. hely

Papp Roland 5.b III. hely

Horváth Zita 6.d III. hely

 

A képen: Rigó Viktória, Papp Roland, Kullai Tamás és Horváth Zita

 

 

Móricz Zsigmond megyei felolvasó verseny

2018. május 08.

 

 

A Móricz Zsigmond megyei felolvasó versenyen Bohács Enikő 7.d osztályos tanulónk IV. helyezéstért el.

 

 

Jedlik Ányos országos matematikaverseny

2018. május 08.

 

A Jedlik Ányos országos matematikaversenyen (Nyíregyháza, 2018. április 20-22.) Fekete Zsombor 6.c osztályos tanuló III. helyezést ért el.

 

 

Weöres Sándor Ország Gyermekszínjátszó Találkozó

2018. május 08.

 

Színjátszóink a LUTHIEU KIRÁLYFI című dramatikus játékot adták elő, amellyel ezüst minősítéstszereztek. A találkozó április 20-án Kecskeméten zajlott.

A sikeres „drámás” csapat tagjai:

Nagy Zsófia 5.e

Zakar Lili 5.e

Fürj Petra Fruzsina 5.e

Walter Dávid 5.d

Baradlai Nóra 4.d

Venkei Hanna 4.d

Hegedűs Nikol 3.d

Tóth Tamara 3.d

Török Luca 4.c

Sajó Angelika 3.d

Fesető Ildikó 3.c

Molnár Zsófia 3.d

Prausz Emese Zselyke 2.b

 

Első sor: Sajó Angelika,Baradlai Nóra, Prausz Emese Zselyke,Velkei Hanna és Fesető Ildikó 

Hátsó sor: Nagy Zsófia, Zakar Lili, Fürj Petra Fruzsina, Walter Dávid, Hegedűs Nikol, Molnár Zsófia, Tóth Tamara és Török Luca

 

LONDON BRIDGE TITOK – angol nyelvi verseny

2018. május 08.

 

 

LONDON BRIDGE TITOK –angol nyelvi verseny országos fordulóján Rigó Viktória 5.e IV. helyezést, Hégely Hanna 7.b VII. helyezést ért el.

 

A képen: Rigó Viktória és Hégely Hanna

 

 

Roma vers- és prózamondó versenyen

2018. május 08.

 

 

A városi roma vers- és prózamondó versenyen Zakar Béla Bence 6.c osztályos tanuló III. helyezéstért el.

 

 

22. KESI-Varjú Lajos mini röplabdás emlékverseny

2018. április 20.

 

 

Szombaton rendezték meg a Lánchíd utcai iskola sportcsarnokában a 22. KESI-Varjú Lajos mini röplabdás emlékversenyt, ahol – mint idén már annyiszor -, a kecskemétiek nagyon sikeresen szerepeltek.

Az Arany János Általános Iskola és a Kecskeméti Sportiskola közös szervezésében, immár 22. alkalommal rendezték meg a versenyt az iskola volt igazgatójának emlékére. A verseny egyben az Országos Mini Bajnokság kvalifikációs fordulója is volt, így a KESI-Arany János Általános Iskola csapatának újabb aranyérme, ismét igazolta városunk dominanciáját. Tovább a cikkre…

 

Diákolimpia mezei futóverseny – országos döntő

2018. április 19.

 

Gödöllőn rendezték meg a Mezei Futó Diákolimpia országos döntőjét.

 

Minden korcsoportban több mint 200 tanuló indult. Ez közel 40 csapatot jelentett korcsoportonként. Iskolánk tanulói kiváló eredményt értek el: 3 korcsoportban pontszerző helyen végeztek. Ezzel gyarapították a diákolimpia különböző versenyein szerezhető pontjainkat, és növelték annak az esélyét, hogy ismét dobogós helyen végezzünk az év végi összesítésben.

 

II. KCS. FIÚCSAPAT 15. hely

Nagy Ákos 3. d  egyéni 109.

Kis Bence 4. c  egyéni 121.

Terbe Márk 3. c  egyéni 138.

 

III. KCS. FIÚCSAPAT   5. hely

Mészáros Simon 5. b  egyéni 48.

Fodor Tamás 5. e  egyéni 57.

Galgóczy Márk 6. d  egyéni 76.

Galamb Gergő 5. e  egyéni 100.

Szűcs Norbert 6. d  egyéni 132.

 

IV. KCS. FIÚCSAPAT 6. hely

Czingráber Márk 8. b  egyéni 73.

Lőrik Szabolcs 8. a  egyéni 123.

Hrabovszky Richárd 7. d egyéni 125.

 

IV. KCS. LÁNYCSAPAT 3. hely (A Lánchíd iskola csapatával)

Harkai Orsolya 8. b   egyéni 100.

 

 

Fedetté vált a műfüves pályánk

2018. április 19.

 

Légtartásos sátor épült az Arany János iskola udvarán lévő műfüves pálya fölé. A 28 milliós beruházást 70 százalékban TAO-támogatásokból finanszírozták, az önerőt pedig a Score-Goal Szabadidősport Kft. biztosította. A sátor avatását 2018. április 18-án, szerdán tartották. Tovább a cikkre

 

 

Anyanyelvi verseny

2018. április 19.

 

Anyanyelvi versenyt rendeztünk a 3. és a 4. évfolyamon. Az eredményhirdetésre április 16-án került sor.  A legügyesebb diákok képviselik majd iskolánkat a városi megmérettetésen. Gratulálunk nekik!
Helyezések:

3. évfolyam:

I. hely Vincze Valéria  3.a
II. hely Fruttus Gergely  3.b
III. hely Domonyi Ákos  3.d
III. hely Nagy Ákos  3.d
III. hely Bánhegyi András  3.a
III. hely Rigó Noémi  3.d

4. évfolyam:

I. hely Toldi Zorka 4.b
II. hely Horváth Angéla  4.c
III. hely Bial Veronika  4.b
III. hely Csonka Zsófia  4.d
III. hely Szenczy Dorottya  4.b

 

 

Újabb sporteredményeink

2018. április 19.

 

Czeglédi Kenéz 7.b osztályos tanuló 100 m-es hátúszásban VIII. helyezést ért el a Diákolimpia országos döntőjén.

 

 

Molnár Zsanett 6.a osztályos tanulónk városi úszóversenyen több számban is sikeresen szerepelt. Eredményei:

50 m mellúszás: I. hely

100 m mellúszás: II. hely

50 m gyorsúszás: III. hely

 

 

Baán Miron 3.b osztályos tanulónk az országos GOJU-RYU SZIGET KUPÁN (karatebajnokság)  I. helyezést ért el.

 

 

London Bridge – országos angol nyelvi verseny

2018. április 18.

 

 

Hégely Hanna 7.b osztályos tanuló VII. helyezést ért el.

 

 

MozgóDiák prezentációkészítő országos vereny

2018. április 18.

 

Csapatunk IX. helyezést ért el.

Versenyzőink:

Naske-Gatyás Márton  7.a

Mári György 7.a

Vidács Dorina 7.a

 

A képen: Vidács Dorina, Mári György és Naske-Gatyás Márton

 

 

Alapműveleti matematikaverseny – körzeti forduló

2018. április 18.

 

Eredményeink:

Bíró György 4.b I. hely

Lovas Tekla  4.b II. hely

Fekete Zsombor 6.c II. hely

Fodor Nándor 7.c II. hely

Dóka Dávid 4.b III. hely

Fodor Vencel 7.d III. hely

Cserényi Helga 6.a IV. hely

Walter Tamás Máté 8.b V. hely

Csíkos Benjamin 6.a VI. hely

 

Első sor: Bíró György, Lovas Tekla és Dóka Dávid

Hátsó sor: Fekete Zsombor, Cserényi Helga, Csíkos Benjamin, Fodor Nándor, Fodor Vencel és Walter Tamás Máté 

 

Kozma László országos informatikaverseny

2018. április 18.

 

A Kozma László országos informatikaversenyen Csíkos Benjamin 6.a osztályos tanulónk XVII. helyezést ért el.

 

 

Diákolimpia mezei futóverseny – megyei

2018. április 18.

 

Tanulóink egyénileg és csapatban is sikeresen szerepeltek.

Eredményeink:

Első  helyezést három csapatunk ért el különböző korcsoportokban.

II. korcsoport:

Terbe Márk 3.c

Nagy Ákos 3.d

Kis Bence 4.c

III. korcsoport:

Fodor Tamás 5.e

Galamb Gergő 5.e

Mészáros Simon 5.b

Galgóczy Márk 6.d

Szűcs Norbert 6.d

IV. korcsoport:

Harkai Orsolya 8.b  (Lánchíd iskolával közös csapatban)

 

Második helyezést egy csapatunk ért el IV. korcsoportban:

Hrabovszky Richárd 7.d

Czingráber Márk 8.b

Lőrik Szabolcs 8.a

 

Mind a négy csapatunk az országos döntőn képviseli iskolánkat.

 

Első sor: Terbe Márk, Nagy Ákos, Kis Bence, Fodor Tamás, Galamb Gergő, Mészáros Simon és Galgóczy Márk

Hátsó sor: Szűcs Norbert, Czingráber Márk, Hrabovszky Richárd, Lőrik Szabolcs és Harkai Orsolya

 

 

 

Megyei szépíró verseny (Kiskőrös)

2018. április 18.

 

 Eredményeink:

Kiss Mónika 4.c I. hely

Komáromi Dávid 2.a II. hely

 

 

Kenguru matematikaverseny

2018. április 18.

 

Bajáki Benedek 2.b osztályos tanuló a megyei versenyen II., az országos versenyen XXI. helyezéstért el.

 

 

Diákolimpia mezei futóverseny – körzeti

2018. április 18.

 

Sportolóink egyénileg és csapatban egyaránt sikeresen szerepeltek

Eredményeink csapatban:

I. hely:

Terbe Márk 3.c

Nagy Ákos 3.d

Kis Bence 4.c

 

 

A képen: Nagy Ákos, Terbe Márk és Kis Bence

I. hely:

Fodor Tamás               5.e

Galamb Gergő            5.e

Mészáros Simon         5.b

Galgóczy Márk           6.d

Szűcs Norbert             6.d

A képen: Fodor Tamás, Galgóczi Márk, Mészáros Simon, Galamb Gergő és Szűcs Norbert

I. hely

Harkai Orsolya 8.b (Lánchíd iskolával közös csapatban)

A képen: Harkai Orsolya

 

II. hely

Czingráber Márk        8.b

Mongyi András          7.c

Kiss Bendegúz           7.c

Szakálas Attila          7.a

 

A képen: Czingráber Márk, Mongyi András, Kiss Bendegúz és Szakálas Attila

 

 

IV. hely:

Tonté Noémi 6.c

Szarka Liza 5.c

Mixtaj Anna 5.c

Lantos Szonja 5.e

A képen: Tonté Noémi, Szarka Liza, Mixtaj Anna és Lantos Szonja

 

 

Ökölvívó diákolimpia – országos döntő

2018. április 18.

 

Az ökölvívó diákolimpia országos döntőjében a 65 kg-os súlycsoportban Kővágó István 7.d II. helyezést, Asztalos Zalán 7.d osztályos tanuló 62 kg-os súlycsoportban V. helyezést ért el.

 

A képen: Asztalos Zalán és Kővágó István

 

Láthatatlan lábnyom – pályázat

2018. április 17.

 

 

A Lánchíd Utcai Általános Iskoláért Alapítvány hulladékgyűjtés témában hirdetett pályázatot.

A felső tagozatosok kisfilm (maximum 3 perces videó) készítésével a túlzott csomagolásra hívták fel a figyelmet.

Az alsó tagozatosok képregény készítésével a hulladék újrahasznosítását mutatták be.

A versenyen elért eredményeink:

 

Varga Imre 6.a                  II. hely

Angyal Gréta 3.d              III. hely

Rigó Noémi 3.d                III. hely

Szenczy Dorottya 4.b      III. hely

Zakar Béla Bence 6.c       III. hely

Pádár Andor 6.d               III. hely

Szűcs Norbert 6.d             III. hely

 

 

A képen: Varga Imre, Zakar Béla Bence, Szenczy Dorottya, Pádár Andor és Szűcs Norbert

 

A képen: Angyal Gréta és Rigó Noémi

 

Intézeti napok 

2018. április 13.

 

Az Arany János napok keretében idén is sor került hagyományos programjainkra. Nagy örömünkre az óvodások is részt vettek több rendezvényünkön. A gyerekek lelkesen szerepeltek a meghirdetett művészeti és tanulmányi versenyeken. Az ünnepélyes eredményhirdetésre március 21-én került sor. Tovább a cikkre…

 

Házi informatikaverseny

2018. április 13.

 

A felső tagozatosok számára az idei évben első ízben rendeztük meg az informatika háziversenyt. A komoly megmérettetésre 34 jól felkészült diák jelentkezett, akik két fordulóban mérték össze a tudásukat.

A verseny eredménye:

I. hely: Tok Imre 8.c

II. hely: Kis Botond 8.a

III. hely: Gebura Viktor 6.c 

 

Jedlik Ányos fizikaverseny

2018. április 11.

 

 

Az Arany János Általános Iskola két tanulója bejutott a XX. Jedlik Ányos Fizikaverseny országos fordulójára. A 2018. április 6-tól 8-ig Nyíregyházán megrendezett versenyen hazánk legjobbjai között mérték össze tudásukat. Tovább a cikkre…

 

Beiratkozás

2018. április 04.

 

A beiratkozás a Kecskeméti Járás összes általános iskolájában:
2018. április 12. napján 8-19 óráig (csütörtök)
2018. április 13. napján 8-19 óráig (péntek)
közötti időszakban történik.
A szülő, gondviselő köteles beíratni gyermekét abba az általános iskolába, amelynek körzetébe lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye alapján tartozik – a kötelező felvételt biztosító iskolába -, illetve a választott intézménybe. Bővebben…

 

A kutya, mint segédtanár

2018. április 04.

 

 

Szokatlan tanórán vehettek részt az Arany János Általános Iskola tanulói 2018. március 28-án. A 2.b osztályban ugyanis nem csak gyerekek, hanem „négylábúak” is jelen voltak az első órán. Tovább a cikkre…

 

Újabb sikerek az elmúlt negyedévben

2018. április 04.

 

 

A Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola székhelyintézmény, 1972-ben alakult. Az iskolában jelenleg 31 tanulócsoportban tanul közel 800 tanuló. A 60 pedagógus elismerésre méltó nevelő-oktató munkája eredménye, hogy számos innovációs törekvés van jelen az intézmény mindennapjaiban. Kezdetektől fogva kiemelt hangsúlyt fektet a tehetséggondozásra, saját intézményi arculattal rendelkezik. Tovább a cikkre…

 

Nemzetközi NyelvÉsz Verseny megyei fordulója

2018. április 04.

 

 

Bács-Kiskun megye különböző területéről 240 tanuló érkezett a Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskolába, hogy összemérje tudását a nyelvi tehetségterületen. Immár 19. alkalommal ismét megrendezésre került a Nemzetközi Bendegúz NyelvÉsz Verseny Megyei fordulója. Tovább a cikkre…

 

26. Varjú Lajos Országos Természettudományi Emlékverseny

2018. április 04.

 

 

A napokban rendezte meg a kecskeméti Arany János iskola, – mint Akkreditált Kiváló és Európai Tehetségpont – a felső tagozatos korosztályra kiírt, 26 éves múltra visszatekintő természettudományi emlékversenyét. A versenyt az iskola volt igazgatójának tiszteletére alapította a tantestület. Tovább a cikkre…

 

Kecskemét Város Polgára Leszek városi műveltségi verseny képzőművészeti fordulója

2018. március 28.

 

Eredményeink: 

Tonté Noémi 6.c                        I.hely

Tormási Gréta 7.c                      I.hely

Kis Dorottya Sára 8.a                I.hely

Mata Áron 5.a                            II.hely

Szlanka Szindi  6.d                    II.hely

Dóka Enikő     6.b                      III.hely

Szabó Réka 8.b                      különdíj

A képen: Mata Áron, Tonté Noémi, Szlanka Szindi, Kis Dorottya Sára, Dóka Enikő, Tormási Gréta Krisztina és Szabó Réka

 

Nyílt matematika háziverseny a Katonában

2018. március 28.

 

Kis Dorottya Sára 8.a osztályos tanulónk VI. helyezést ért el.

 

 

 

Kecskemét Város Polgára Leszek

2018. március 28.

 

Kecskemét Város Polgára Leszek. A városi műveltségi vetélkedő döntőjén 2 csapatunk is részt vett az alábbi eredményekkel:

II. hely:

Szabó Petra                       7.c

Patkós Viktória                   7.c

Kocsis Zsófia                     7.c

Nánasdi Anna                    7.c

 

A képen: Szabó Petra, Patkós Viktória, Kocsis Zsófia és Nádasdi Anna

 

V. hely

Varga Blanka                     6.a

Csőszi Kristóf                    6.a

Schoner Gergő                  6.a

Szántó Anna                      6.a

 

A képen: Varga Blanka, Csőszi Kristóf, Schoner Gergő és Szántó Anna

 

ReSelfie

2018. március 22.

Bővebben

 

Szépíró verseny

2018. március 22.

 

2018.03.19-én tanulóink regionális szépíró versenyen vettek részt. Az alábbi eredmények születtek:

Komáromi Dávid 2.a I. hely

Bodnár Hanna 5.b I. hely

Kiss Anna Zita 7.a I. hely

Kovács Jázmin 2.c II. hely

Nagy Alexandra Katalin 3.d II. hely

Kovács Panna 5.a II. hely

Prausz Emese Zselyke 2.b III. hely

Kiss Mónika 4.c III. hely

Zalai Viktória 7.a III. hely

 


Első sor: Nagy Alexandra Katalin, Prausz Emese Zselyke, Komáromi Dávid és Kiss Mónika

Hátsó sor: Bodnár Hanna, Kovács Panna, Kiss Anna Zita és Zalai Viktória

 

A képen: Kovács Jázmin

 

Rajzverseny

2018. március 22.

 

Az 1848/49-es forradalom szabadságharc emlékére meghirdetett rajzversenyen Bencsik Adél 7.b osztályos tanuló I., Cserényi Helga III. helyezést ért el

 

A képen: Bencsik Adél és Cserényi Helga

 

 

Fiatal Tehetség Program (FIT)

2018. március 21.

 

Eredményeink a FIT program megyei fordulóján:

 

I. hely

Bóc Attila          4.c       

Gáspár Ákos    4.c

Oláh-Nagy Máté    4.c

 

 

A képen: Bóc Attila, Gáspár Ákos és Oláh-Nagy Máté

különdíjat kapott csapat:

Csernák Zsófia            nbsp;           4.d

Décsei Marcell                       4.d

Tóth Katarina                        4.d

 


A képen: Csernák Zsófia, Décsei Marcell és Tóth Katarina

 

Országos döntőbe bejutott csapat:

Garics Bálint                          4.e

Gera Viktor                            4.e

Inoka Botond                        4.e

 

A képen: Garics Bálint, Gera Viktor és Inoka Botond

 

Rajzverseny a Móra Ferenc iskolában

2018. március 21.

 

Móra Ferenc Általános Iskola alapításának 40. évfordulója alkalmából meghirdetett rajzpályázaton Horváth Zita 6.d osztályos tanulónk I. helyezést, Cserényi Helga 6.a osztályos tanulónk pedig III. helyezést ért el.

 

A képen: Horváth Zita és Cserényi Helga

 

Országos angol nyelvi verseny

2018. március 21.

 

Az országos angol nyelvi versenyen sikeresen szerepeltünk:

Matuszka Máté                       8.b       V. hely

Szőke-Tóth Norisz                 7.d       X. hely

A képen: Szőke-Tóth Norisz és Matuszka Máté

 

Országos Történelem Tanulmányi Verseny

2018. március 21.

 

Dakó Ádám 7.c osztályos tanulónk az Országos Történelem Tanulmányi Verseny megyei fordulóján  IV. helyezést ért el.

 

Jedlik Ányos Regionális Fizikaverseny

2018. március 21.

 

Eredményeink a Jedlik Ányos Regionális Fizikaversenyen:

Fodor Nándor             7.c       II. hely

Fodor Vencel              7.d       II. hely

Kis Botond                 8.a       V. hely

A képen: Fodor Nándor, Kis Botond és Fodor Vencel

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

2018. március 21.

 

A Zrínyi Ilona Matematikaversenyen elért eredményeink:

Fekete Zsombor                      6.c       VII. hely

Bánhegyi Barnabás                2.b       XV.   hely

Oláh-Nagy Máté                    4.c       XVI. hely

Kovács-Kalocsa Dávid          3.a       XVII. hely

Gergely Gábor                       7.c       XVII. hely

Csík Szonja                            4.a       XX. hely

 

A képen: Bánhegyi Barnabás, Kovács-Kalocsa Dávid, Csík Szonja és Oláh-Nagy Máté

 

A képen: Fekete Zsombor és Gergely Gábor

 

Kozma László XVI. Országos Informatika Alkalmazói Tanulmányi Verseny

2018. március 21.

 

Kozma László XVI. Országos Informatika Alkalmazói Tanulmányi Versenyen az alábbi tanulóink bejutottak az országos döntőbe:

Kis Botond                   8.a

Perge Levente            5.a

Csíkos Benjamin        6.a

 

A képen: Csíkos Benjamin, Perge Levente és Kis Botond

 

Bolyai Természettudományi Csapatverseny

2018. március 21.

 

Idén is részt vettünk a Bolyai Természettudományi Csapatverseny regionális és országos fordulóján.

Eredményeink:

Országos XI. helyezés:

Molnár Petra                          3.a      

Nagy Flóra                             3.a

Szebellédi Bátor Benjamin     3.a

Szeles Dávid                          3.a

A képen: Szebellédi Bátor, Szeles Dávid, Molnár Petra és Nagy Flóra

Regionális helyezéseink:

I. hely:

Szebellédi Bátor         3.a

Szeles Dávid              3.a

Molnár Petra               3.a

Nagy Flóra                  3.a

A képen: Szebellédi Bátor, Szeles Dávid, Molnár Petra és Nagy Flóra

 

III. hely:

Kis Dorottya               8.a

Kis Botond                 8.a

Matuszka Máté           8.b

Vad Benitó                 8.b

 

A képen: Kis Dorottya, Matuszka Máté, Vad Benitó és Kis Botond

IV. hely:

Csávolszki Míra          4.b

Kovács Laura             4.b

Boda Zoltán Kolos     4.b

Toldi Zorka                4.b

 megy

A képen: Csávolszki Míra, Kovács Laura, Toldi Zorka és Boda Zoltán Kolos

 

IV. hely:

Csőszi Kristóf            6.a

Csíkos Benjamin        6.a

Kósa Barnabás            6.a

Szántó Anna               6.a

 

A képen: Csőszi Kristóf, Csíkos Benjamin, Kósa Barnabás és Szántó Anna

 

V. hely:

Bolla Viktória             3.b

Benedek Dorina          3.b

Geréb Levente            3.b

Szabó Zalán                3.b

 

A képen: Szabó Zalán, Geréb Levente, Benedek Dorina és Bolla Viktória Kiara

VI. hely:

Gergely Gábor            7.c

Kiss Bendegúz           7.c

Rácz Botond              7.c

Virág Tamás Marcell  7.c

A képen: Gergely Gábor, Kiss Bendegúz és Rácz Botond

 

 

Gyerekek lepték el a Sparit

2018. március 21.

 

A Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér március 12-én rendezte meg csarnokában az elsősök szokásos ping-pong versenyét. A megmérettetésen különféle ügyességi gyakorlatokban mérték össze tudásukat a környező iskolák kisdiákjai.

A sportkör több éve működik együtt az Arany János Általános Iskolával, a Móra Ferenc Általános Iskolával és a Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolával. Az említett iskolák első osztályos tanulói játékos keretek között ismerkednek meg az asztalitenisz alapjaival, a legfontosabb fogalmakkal, a megfelelő ütőfogással, illetve a helyes mozgással.

A megmérettetés előtt egy asztalitenisz bemutatót néztek meg az elsősök, ahol Ördög Balázs, Ördög Miklós, Demeter Lehel és Kiss Dániel mutatták be az asztalitenisz fortélyait.

A foglalkozások megkoronázásaként minden osztály legjobbjai összemérték tudásukat más osztályok, más iskolák legjobbjaival, és így minden évben abszolút bajnokokat avatnak a Spariban. Nem történt ez máshogy idén sem, íme a legjobbak listája:

 

Fonáktartás – fiú:

Szénási Noel             I. hely    1.c

Fonák pattogtatás – fiú:

Szénási Noel             II. hely    1.c

Fonák pattogtatás – lány:

Holló Henrietta         III. hely    1.a

1 tenyeres – 1 fonák pattogtatás – fiú:

Szénási Noel             II. hely     1.c

1 tenyeres – 1 fonák pattogtatás – lány:

Bóc Boglárka             II. hely      1.c

Holló Henrietta         III. hely    1.a

További képek

 

Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület

2018. március 05.

 

Kedves Szülők!
Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület fenntartásában működő Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház

munkatársai nevében kéréssel fordulok Önhöz.

A kecskeméti Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület és az Együtt a Kecskeméti Családokért Alapítvány flashmobbal csatlakozik 

a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom a Családok éve alkalmából 

meghirdetett országos kezdeményezéséhez.

„Emeljünk fel minél több gyermeket” Kecskeméten is!  

flashmob a családokért

Tisztelt Szülők!

Kérem, minél többen vegyünk részt a programon!

A programról részletesebben itt olvashatnak!

Üdvözlettel: Lovrity Sándorné igazgató

angol

English

Védőháló

Diavetítés

Menük

NFU ESZA Széchenyi Terv mtm Tehetségpont Ökoiskola Határtalanul európai iskolagyümölcs-program Digitális témahét xclass Fenntarthatósági témahét

Minden jog fenntartva © 2014 Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola

Cím: 6000 Kecskemét, Lunkányi János u.10.

Telefonszám: 76/478-557, 76/508-333. Tel. és fax: 76/478-549

E-mail: igazgato@keszeiskola.hu

Készítette: Szabó András